Toyota v Kolíně dnes téměř po čtyřech týdnech plně obnoví výrobu

foto V kolínské Toyotě začala 1. února 2023 kvůli nedostatku komponentů odstávka výroby. Na snímku je prázdná výrobní hala.

Kolín - Automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic dnes téměř po čtyřech týdnech odstávky plně obnoví výrobu. Auta se tam přestala vyrábět 22. srpna kvůli chybějícím plastovým dílům, které dodává společnost Novares CZ Zebrak. Její výrobní a skladovací prostory v Žebráku na Berounsku zničil v polovině srpna rozsáhlý požár. V pátek spustila Toyota výrobu karoserií a lakovnu.

Automobilka uvedla, že chybějící díly pro oba modely, tedy Yaris a Aygo, se podařilo sehnat ve spolupráci se společností Novares CZ a dalšími dodavateli.

Výroba v kolínské automobilce stála letos neplánovaně podruhé. Kvůli nedostatku dílů nesjížděla z linek auta v únoru a částečně v březnu. Podle tehdejších odhadů tak společnost nevyrobila zhruba 25.000 aut.

Automobilka produkuje v běžném režimu denně zhruba 1000 aut. Loni zvýšila po dvou slabších letech výrobu zhruba o čtvrtinu, vyrobila přes 202.000 vozů. Toyota zaměstnává v Kolíně přes 3500 lidí v třísměnném provozu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď