Tottenham remizoval s Watfordem a počtvrté v řadě v lize nevyhrál

foto Hráč Tottenhamu Serge Aurier (vlevo) bojuje o míč s Gerardem Deulofeuem z Watfordu v zápase anglické Premier League.

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu remizovali ve 23. kole anglické ligy na hřišti Watfordu 0:0 a v Premier League nevyhráli počtvrté za sebou. Ze sedmé pozice ztrácejí svěřenci Josého Mourinha osm bodů na čtvrtou Chelsea, která má k dobru večerní duel v Newcastlu.

Tottenham remizoval na hřišti Watfordu 0:0 a v Premier League nevyhrál počtvrté za sebou. Z osmé pozice ztrácejí svěřenci Josého Mourinha osm bodů na čtvrtou Chelsea, která má k dobru večerní duel v Newcastlu.

Tottenham, kterému chybí zraněný kanonýr a kapitán Harry Kane, neskóroval ve třetím ligovém utkání v řadě. V 70. minutě přečkali "Kohouti" pokutový kop, když brankář Paulo Gazzaniga vystihl směr střely Troye Deeneyho. Watford nenavázal na předchozí tři výhry, pošesté za sebou ale v Premier League bodoval.

Skvělý obrat se povedl Wolverhamptonu, který v Southamptonu po první půli prohrával 0:2. Po přestávce však "Vlci" předvedli třígólový obrat, pod nějž se dvěma brankami podepsal mexický útočník Raúl Jiménez.

Arsenal doma remizoval se Sheffieldem United 1:1. "Kanonýři" vyhráli jediný z posledních sedmi ligových soubojů a jsou desátí. Chelsea prohrála v Newcastlu 0:1 gólem Isaaca Haydena ve čtvrté minutě nastavení. "Straky" vyhrály po čtyřech kolech. "Blues" ztrácí šest bodů na třetí Leicester, který má zápas k dobru. Pokud pátý Manchester United zvítězí v neděli na hřišti dosud neporaženého Liverpoolu, budou mu na Chelsea scházet dva body.

Poslední Norwich zdolal díky proměněné penaltě Teemu Pukkiho 1:0 Bournemouth, který hrál od 31. minuty kvůli červené kartě Stevea Cooka v oslabení. V 76. minutě se po vyloučení Bena Godfreyho síly vyrovnaly.

Fotbalisté Manchesteru City remizovali doma s Crystal Palace 2:2 a na první Liverpool ztrácejí 13 bodů. "Reds" navíc sehráli o dva zápasy méně. O výhru připravil obhájce titulu vlastní gól Fernandinha v 90. minutě.

"Citizens" prohrávali od 39. minuty po trefě Cenka Tosuna. Během 82. až 87. však zvrátil stav Sergio Agüero. Argentinský střelec vsítil 250. gól za Manchester City v 360. soutěžním duelu. Jenže v poslední minutě základní hrací doby se do vlastní sítě trefil záložník Fernandinho, který tak trenérovi Pepu Guardiolovi pokazil oslavu 49. narozenin.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

Watford - Tottenham 0:0, Brighton - Aston Villa 1:1 (38. Trossard - 75. Grealish), Arsenal - Sheffield United 1:1 (45. Martinelli - 83. Fleck), Manchester City - Crystal Palace 2:2 (82. a 87. Agüero - 39. Tosun, 90. vlastní Fernandinho), Norwich - Bournemouth 1:0 (33. Pukki z pen.), Southampton - Wolverhampton 2:3 (16. Bednarek, 35. Long - 65. z pen. a 76. Jiménez, 53. Neto), West Ham United - Everton 1:1 (40. Diop - 44. Calvert-Lewin), Newcastle - Chelsea 1:0 (90.+4 Hayden).

1. Liverpool 21 20 1 0 50:14 61
2. Manchester City 23 15 3 5 64:27 48
3. Leicester 22 14 3 5 47:21 45
4. Chelsea 23 12 3 8 39:30 39
5. Manchester United 22 9 7 6 36:25 34
6. Wolverhampton 23 8 10 5 34:30 34
7. Sheffield United 23 8 9 6 25:22 33
8. Tottenham 23 8 7 8 36:31 31