Tomáš a Tamara Klusovi dnes zahájili akci pro seniory Pod okny

foto Zpěvák Tomáš Klus zahrál 14. dubna 2020 v Praze obyvatelům Domova pro seniory Centrin. Jeho dvacetiminutový koncert byl součástí akce Pod okny, při které zazpívají také Ewa Farna, Anna K., Richard Krajčo, Ondřej Ruml či Iva Pazderková před domovy seniorů, aby potěšili a rozptýlili jejich obyvatele.

Praha - Čtyřmi koncerty v zahradách či dvorech domovů seniorů v Praze a středních Čechách písničkář Tomáš Klus a jeho manželka Tamara zahájili sérii vystoupení s názvem Pod okny. V dalších dnech se na improvizovaném pojízdném pódiu v metropoli, středních a v severních Čechách bez nároku na honorář představí ve dvacetiminutových vystoupeních Ewa Farna, Anna K., Richard Krajčo, Ondřej Ruml a Iva Pazderková.

Fotogalerie

"Akce chce přinést rozptýlení těm, na které hrozba koronaviru dopadla nejvíc. Staří lidé teď podle zaměstnanců domovů seniorů trpí nedostatkem kontaktu se svými blízkými, neboť být doma v nedobrovolné izolaci není snadné pro nikoho, i když ví, že je to nezbytně nutné," uvedla za pořádající Ceny Anděl Coca-Cola Nora Fridrichová.

Své koncerty Klus uzavřel v Domově seniorů Českého červeného kříže Hvězda v Praze 6. "Jsem svým způsobem rád za to, že tahle nepříjemná situace odkrývá světlé stránky našeho charakteru. Touhu a schopnost pomoci a především uvědomění si toho, co je pro nás skutečně důležité a kdo je pro nás skutečně důležitý. A výsledkem je tahle akce a já jsem strašně rád, že se jí můžu účastnit," řekl ČTK Klus.

Boj proti koronaviru inspiroval Kluse k napsání písní, které vyšly na digitálním minialbu nazvaném Pět pohromadě. Písně nazpívali Tomáš a Tamara Klusovi, kteří se doprovodili na kytaru a klavír. Finanční výtěžek z prodeje EP věnují na sbírku Nadačního fondu pomoci. Nahrávku Klusovi nabízejí do 23. dubna prostřednictvím hudebního e-shopu Supraphonline.cz. Zatím vybrali 250.000 korun.

Koncert pro důchodce v rouškách v bezpečné vzdálenosti na balkonech a v zahradě, i pro náhodné kolemjdoucí za plotem domova, dnes Klus s manželkou za doprovodu kytary zahájili skladbou A pak. Skladbu Pocity věnoval Klus personálu domova seniorů. Po vystoupení pořadatelé pro seniory v domově důchodců zanechali nápoje, filtry do roušek, audioknihy a hudební CD a květiny.

"Projekt Pod okny vnímáme jako velmi důležitý a věříme, že neskončí na konci příštího týdne, ale bude pokračovat dál, přes hranice hudby, z vlastní iniciativy lidí a s dobrým úmyslem podpořit seniory i zaměstnance zařízení v této nelehké době," podotkla Lucie Hájková, producentka Cen Anděl a organizátorka akce Pod okny.

Reklama

Právě zveřejněno