Vítězka Roland Garros Krejčíková se těší na grilování

foto Vítězka dvouhry i čtyřhry na Roland Garros Barbora Krejčíková ukázala své trofeje 14. června 2021 v Praze na tiskové konferenci Českého tenisového svazu.

Praha - Královna Roland Garros Barbora Krejčíková dnes vpodvečer v Praze po příletu z Paříže ukázala repliky grandslamových trofejí za triumfy ve dvouhře i čtyřhry. Česká tenistka nestihla ani přečíst všechny gratulace k životnímu úspěchu. Těší se na rodinu, odpočinek s dobrým spánkem a grilování.

Pětadvacetiletá Krejčíková ovládla v Paříži v sobotu dvouhru a o den později i čtyřhru v páru s Kateřinou Siniakovou. Obě soutěže vyhrála jako sedmá žena historie French Open.

"Stále mi to ještě nedochází. Za poslední tři dny se toho stalo fakt hodně. V sobotu to bylo nádherný, ale věděla, že ještě není konec, že ještě musím zabojovat v neděli. Bylo náročné a chtěla bych vyzdvihnout Katku, že mi pomohla a povedlo se nám vyhrát titul. Přispěla k tomu, že jsem mohla získat double," řekla Krejčíková novinářům.

Dostávala gratulace ze všech stran. Přímo v dějišti od legend Martiny Navrátilové a Jana Kodeše, kteří ji i podporovali, ale i od Mariána Vajdy, kouče srbské hvězdy Novaka Djokoviče. Zprávy v mobilu ani nestihla všechny přečíst. "Bylo to hektické a potěšily mě všechny. I od lidí, od kterých jsem to nečekala. Je jich fakt hodně, je to na knihu. Pohádkovou," usmála se.

Jako tradičně se z pozice vítězky turnaje fotila s poháry v náručí a Eiffelovou věží v pozadí. Nejnáročnější prý bylo sehnat šaty. "Měla jsem pomocnici od Roland Garros, ale všude měli módu čtyřicet plus. Jsem ráda, že jsem jedny šaty našla," pochvalovala si. Fotila se s pohárem za dvouhru a jednou měla v náručí oba najednou. "Jsou těžký a velký. Byla jsem ráda, že to trvalo jenom pár vteřin a nespadly, protože to by byla obrovská škoda."

Z Prahy zamíří domů do Brna a těšila se na své blízké. A taky na odpočinek. "Konečně se vyspím a pořádně najím. Za posledních pět dnů se mi to nedařilo," řekla. Plánovala grilování, tak jako po turnaji v Římě. Prozradila, že celých čtrnáct dnů v Paříži jedla stejná jídla. "Před zápasy suché těstoviny, po dvouhře jsem si nechávala dělat steak s bramborovou kaší na hotelu a po čtyřhře jsem si brala kuře s gratinovanými brambory," řekla hráčka z Ivančic.

Znovu se stala první deblistkou světa a ve dvouhře si vylepšila životní maximum na patnáctou příčku. "Jsem hrozně ráda a pyšná. Je to něco, co jsem si vždycky přála dokázat, být takhle vysoko a hrát dvouhru i čtyřhru na velkých turnajích," uvedla Krejčíková.

Díky posunu v žebříčku dvouhry by měla být mezi čtveřicí Češek pro olympijské hry v Tokiu. "Je to hezký, něco, co chce člověk dokázat. Už jenom z účasti v deblu jsem měla radost. V singlu jsem neočekávala, že poslední tři týdny budou takhle úspěšné a posunu se tak vysoko, že bych mohla získat nominaci. Určitě se těším a budu tam bojovat ze všech sil, aby to dopadlo co nejlíp. Aby z našeho výjezdu cinkla medaile a mohli být Češi zase na něco hrdí," řekla Krejčíková.

Teoreticky mohla vyhrát v Paříži tři soutěže, ale v mixu nevyužili se Slovákem Filipem Poláškem ve čtvrtfinále tři mečboly a vypadli. "Ale mohl by to být cíl do budoucna. Spíš jsem si myslela na výhru v deblu a mixu, než na singl a debl, ale nezlobím se, že se to otočilo."

Vzhledem k únavě z náročného programu už se odhlásila z přípravného turnaje na trávě v Bad Homburgu. "Další turnaj, který bych měla jet, je Wimbledon," řekla. V All England Clubu ji čeká premiéra ve dvouhře v hlavní soutěži, i proto nebude mít velká očekávání. "Myslím, že moje hra na trávě by mohla platit, ale nemám na ní žádné singlové zkušenosti. Nechala bych to volné. Přijedu podat maximální výkon," prohlásila.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 20. září 2021

Očekáváme v 3:00 11°C

Celá předpověď