Tisk: Brexit je nejnovějším hitem žánru reality show

foto Ilustrační foto - Britská premiérka Theresa Mayová v parlamentu.

Londýn - Britské televizní a rozhlasové stanice zaměřené na zpravodajství zaznamenaly v souvislosti se škobrtavým odcházením Spojeného království z Evropské unie rekordní počty diváků a posluchačů. Brexitová sága totiž nepostrádá akci, napětí a drama a stala se nejnovějším a návykovým hitem žánru reality show, citoval deník The Guardian jednoho psychologa.

Televizní kanál BBC Parliament, který pokrývá například barvité dění v Dolní sněmovně, tak od ledna každý měsíc přitáhl o 3,5 milionu diváků více. Generální ředitel společnosti BBC Tony Hall dokonce minulý týden prohlásil ve Sněmovně lordů, že zpravodajství je nyní vážným konkurentem seriálů a další televizní produkce. Divácké rekordy hlásí i stanice Channel 4 News.

Podle psychologa Dimitriose Tsivrikose, který se věnuje chování spotřebitelů, živí prokázanou lidskou potřebu držet krok s událostmi 24hodinové zpravodajství a sociální sítě.

"Touha znát novinky není nic nového. V primitivních dobách se do sousedních vesnic vysílali zvědové," řekl Tsivrikos. Ve věku sociálních sítí ale podle něj rostou mezi lidmi obavy, že jim unikne nejnovější vývoj. "Takže když se objeví nějaká zásadní událost, jako je brexit, lidé pociťují nutnost zůstat informováni," dodal. Psycholog poukázal rovněž na to, že zuřivé debaty v sobě mají jistý prvek zábavy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je sobota 24. srpna 2019

Očekáváme v 19:00 24°C

Celá předpověď