Tisíce uživatelů hlásí problém se sociální sítí Twitter, nefungují webové odkazy

foto Aplikace Twitter v mobilním telefonu - ilustrační foto.

San Francisco (USA) - Tisíce uživatelů sociální sítě Twitter dnes hlásí potíže, nefungují jim webové odkazy. Problémy podle firmy způsobila interní změna s nezamýšlenými důsledky. Twitter převzal loni za 44 miliard dolarů (nyní 970,3 miliardy Kč) americký miliardář Elon Musk. Od jeho příchodu se počet zaměstnanců společnosti snížil přibližně o 70 procent. To se podle některých kritiků odráží na funkčnosti platformy i na regulaci jejího obsahu.

"Provedli jsme interní změnu, která měla některé nezamýšlené důsledky. Nyní na tom pracujeme a po opravě se podělíme o aktualizaci," uvedl provozovatel sociální sítě.

Podle služby Downdetector, která sleduje hlášení o výpadcích internetových služeb, hlásilo ve Spojených státech potíže kolem 18:00 SEČ přes 8000 uživatelů. V České republice problém oznámilo 150 lidí.

Organizace NetBlocks, která sleduje celosvětový provoz na internetu, uvedla, že se problém týká i obrázků a videí. Jedná se o šestý vetší výpadek sítě Twitter od počátku letošního roku, loni měla tato sociální síť za stejné období tři.

"Tato platforma je tak křehká. Bude brzy opravena," napsal na twitteru Musk. V únoru konstatoval, že mu bude trvat zhruba do konce letošního roku, než společnost stabilizuje a zajistí její finanční zdraví.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 7. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď