Thriller Ava: Bez soucitu míří do kin

foto Foto z filmu Ava: Bez soucitu.

Praha - Americký thriller Ava: Bez soucitu představí herečku Jessicu Chastainovou v nezvyklé akční roli nájemné vražedkyně, které jde nakonec samotné o život. Po jejím boku se objeví John Malkovich a Colin Farrell. Akční film režiséra Tateho Taylora, autora thrilleru Dívka ve vlaku či dramatu Černobílý svět, uvede do tuzemských kin distribuční společnost Bontonfilm 6. srpna.

Chastainová, která se proslavila například filmem 30 minut po půlnoci či horrorem Mama, si ve filmu zahrála přitažlivou nájemnou vražedkyni Avu, která pro tajnou organizaci likviduje zadané lidské cíle. Ava pracuje bez soucitu, rychle a nenápadně v různobarevných parukách, stylových kalhotových kostýmech či elegantních večerních šatech. Po jedné nepodařené akci se ale vše změní. Organizace, pro kterou pracovala, potřebuje zahladit stopy. Oficiálně se má Ava ukrýt, vzít si volno a dopřát si odpočinek. Neoficiálně ji chce jeden ze členů organizace zabít a vypíše Avu jako cíl k likvidaci.

Film ukazuje vedle Avina boje se zabijáky také boj Avy se sebou a s její rodinou, ke které se přijela ukrýt. Doma několik let nebyla a po příjezdu se snaží napravit vztahy s matkou a sestrou. Otec mezitím zemřel a bývalý snoubenec propadl hazardu a zapletl se s místní hráčskou mafií, kterou sama z dřívějška dobře znala.

Film není jediným akčním thrillerem s přitažlivou a nelítostnou hrdinkou v hlavní roli, podobně laděnými filmy jsou například Atomic Blonde: Bez lítosti z roku 2017 či francouzský thriller Anna z roku 2019.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 24. září 2020

Očekáváme v 5:00 14°C

Celá předpověď