TH!S nestojí na osobě Vojty Kotka a nemají ambice plnit stadiony

foto Český herec a režisér Vojtěch Kotek.

Praha - Kapela TH!S podle svých slov nestojí na postavě známého herce a režiséra Vojty Kotka, který v ní hraje na baskytaru, ani nemá ambice plnit stadiony. Čtyřčlenná skupina dnes v Kině 64 U Hradeb představila své první nahrávky vydané na EP a její večerní koncert poslouží jako akustický test rekonstruovaných prostor kina. Během vystoupení se budou sbírat data, která poslouží při odhlučňování sálu. Novinářům to dnes řekli členové skupiny TH!S.

Kapela také uvedla svůj první videoklip na skladbu Dance, v němž hlavní roli ztvárňuje Jiří Schmitzer. Hudebně se TH!S vracejí k rokenrolu 70. let a skupinám AC/DC či Led Zeppelin. TH!S prohlašují, že "do muziky přinášejí něco starého". "Není to hudba, která by dnes frčela," podotkl Kotek.

Baskytarista TH!S je známý jako herec z divácky úspěšných filmů Snowboarďáci, Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků, Venkovský učitel nebo Hořící keř, před dvěma lety vzbudil pozornost jako režisér komedie Padesátka. "My nejsme jako Kryštof, u nás známý herec není v popředí, ale hraje na basu a ještě mu to moc nejde," řekl Kotek.

Jeho současné aktivity neznamenají, že by se chtěl kvůli muzice vzdát herecké a režijní kariéry. "Rozhodně to neznamená, že bych se vzdával některé ze svých profesí, protože se navzájem doplňují. Ale myslím si, že pro lidí, kteří mě znají z filmů a vědí něco o mé režijní práci, to bude trošku jiná kapitola, kterou jim můžu nabídnout. A jsem strašně zvědavý, jak na ni budou reagovat," řekl ČTK.

Frontmanem TH!S je zpěvák a textař Jan Melíšek. Sestavu vedle něho a Kotka tvoří kytarista Ondřej Vyoral a bubeník Josef Černý. Na albu spolupracovali s producenty Viliamem Bérešem a Stevem Walshem. TH!S spolu začali hrát v roce 2005 pod názvem R.O.H.lick, poté se přejmenovali na Zevláky. Skupina zanikla ve chvíli, kdy dostali nabídku předskakovat před dvěma lety kapele Wohnout na turné, a vznikl název TH!S. Debutové album se rozhodli rozdělit na dvě části. Po vydání EP s názvem We are TH!S vyjde jeho pokračování zhruba za necelý rok.

"Naše aktivity rozhodně nekončí vydáním desky. My jsme přes léto odehráli 40 koncertů a teď pojedeme na jaře vlastní koncertní turné. Bude to trochu nezvyklé. Rádi bychom s naší muzikou jezdili po velkých městech, ale po místech, kde se muzika normálně nehraje," podotkl Kotek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je úterý 18. září 2018

Očekáváme v 1:00 19°C

Celá předpověď