Testy v prachatické firmě prokázaly celkem 38 případů covidu-19

foto Ilustrační foto - Lidé čekají frontu 29. července 2020 u odběrového místa v areálu prachatické firmy, která je uzavřena kvůli výskytu koronaviru.

Prachatice - Testy v prachatické firmě Intica Systems prokázaly 15 nových případů koronaviru. Počet nakažených pracovníků stoupl na 38, z toho je 24 agenturních zaměstnanců. Hygienici ve spolupráci s dalšími institucemi otestovali 345 zaměstnanců firmy. ČTK to dnes řekla ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Hygienici momentálně řeší, jak to bude v podniku dál. Firma Intica Systems v sobotu přerušila výrobu a od té doby je mimo provoz. "Uvidíme, kdy bude možné zase výrobu spustit a za jakých podmínek," řekla dnes ČTK edpidemioložka jihočeské krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.

U zaměstnanců firmy Intica Systems, která se věnuje vývoji a výrobě spínací techniky pro automobilový průmysl, se nákaza objevila před týdnem. Většinu pacientů tvořili zahraniční pracovníci, kteří žijí na ubytovně.

Také kvůli ohnisku ve společnosti se Prachaticko stalo nejnakaženějším okresem v republice v relativních číslech. V přepočtu na 100.000 obyvatel připadá téměř 67 pacientů.

Kvůli situaci v Prachaticích také hygienici nařídili od středy nošení roušek v nemocnicích, domovech pro seniory i na úřadech v celém Jihočeském kraji. Na Prachaticku je opatření ještě přísnější. Lidé tam musejí nosit roušky ve všech veřejných vnitřních prostorách. Na jihu Čech se od března nakazilo koronavirem 295 lidí.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pondělí 28. září 2020

Očekáváme v 11:00 9°C

Celá předpověď