Tesly se dobijí na Hedvábné stezce

foto Dobíjecí stanice Tesla.

Přes pět tisíc kilometrů dlouhou trasu spojující západ a východ Číny mezi městy Zhoushan a Horgos osadila společnost Tesla Greater Čína svými superchargery. Je jich zde k dispozici celkem 27. Vzdálenost mezi nimi je mezi 100 až 300 kilometry.

Informaci doprovází poetické dvouminutové video, které informuje také o krásách na této historické trase. Komentář je sice v čínštině, ale k dispozici jsou anglické titulky.

Trasa propojuje devět měst, které leží v trase bývalé Hedvábné stezky a je možné se po ní dostat k řadě přírodních a historických památek. Včetně třeba pouště Kumtag, sopky Turfan a jezera Sayram.

Současné superchargery značky Tesla umožňují získat během patnáctiminutové dobíjecí zastávky dostatek energie na ujetí dalších 250 kilometrů.

Tesla již v minulosti informovala o umístění svých superchargerů na dalších lokalitách. Ten nejvýše umístěný se nachází v základním táboře pro přístup k nejvyšší hoře světa Mount Everest na její tibetské straně. Má nadmořskou výšku 5 150 metrů.

Superchargery Tesla jsou v současné době využitelné stále pouze pro uživatele vozů této značky. V současnosti se však například v Německu rozbíhají jednání, která měla vést ke zpřístupnění této sítě také pro jiné elektromobily.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je sobota 27. května 2023

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď