Tesla postaví v Indii továrnu na malé vozy

foto Tesla Model Y.

Automobilka Tesla hodlá v příštích letech vybudovat v Indii výrobní závod na produkci menších levných elektromobilů. Cena základní verze zatím neznámého modelu by neměla příliš překročit hranici 24.000 amerických dolarů (v přepočtu přibližně 510.000 korun). Roční kapacita továrny by měla být kolem půl milionu kusů.

Informaci o těchto plánech zveřejnil indický list Times of India. "Tesla k nám přišla s ambiciózním plánem a jsme přesvědčeni, že tento záměr bude tentokrát pozitivní, zvláště když zahrnuje jak místní výrobu, tak export," řekl zdroj novinářům.

Indie do současné doby nechtěla povolit prodej vozů Tesla na svém území. Situace se ovšem začala měnit poté, co se generální ředitel Elon Musk setkal s premiérem Narendrou Modim 21. června během návštěvy indického vůdce v USA.

„Pan Modi nás tlačí k tomu, abychom v Indii významně investovali, což je to, co máme v úmyslu udělat. Jen se snažíme zajistit správné načasování," řekl minulý měsíc Musk novinářům. "

Není příliš pravděpodobné, že by Tesla vyvíjela pro Indii speciální typ elektromobilu. Nejspíše se zde bude vyrábět obdobné malé a levné auto jako v dalších továrnách v Číně a Mexiku.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď