Tesla Model 3 má facelift

foto Ilustrační foto - Tesla Model 3

Automobilka Tesla po šesti letech, během kterých nabízela zákazníkům svůj elektrický sedan Model 3, odhalila jeho modernizované provedení.

Od toho stávajícího půjde dobře rozeznat. Jak vpředu, tak vzadu jsou nové světlomety, logo značky vzadu nahradila písmena. Proměnily se linie předního nárazníku, které jsou nyní logičtěji provázané s ostatními částmi vozu.

Jiný je také interiér. V něm se současně vylepšila výbava. Zákazníci si nyní budou moci vůz nechat vybavit sedadly s funkcí ventilace, vzadu je nový displej pro ovládání klimatizace a multimédií. Půjde si také navolit některou barvu pro ambientní osvětlení.

I když sevvýkony pohonných jednotek neměnily, vůz nabídne delší dojezd. Zatím Tesla hovoří o verzích s pouze zadním pohonem (RWD)  a Long Range (LR). Ta má na jedno nabití zvládnout pokoření vzdálenosti až 678 kilometrů. U obou verzích jsou hodnoty dojezdu oproti těm u stávajícího provedení vyšší o více než 11 procent.

V útrobách se skrývají ještě další vylepšení. Například má být vůz odolnější při případném bočním nárazu a zlepšit se mají také jízdní vlastnosti díky přepracované geometrii zavěšení předních kol.

V Evropě si první zákazníci modernizované modernizovanou Teslu Model 3 začnou přebírat již v říjnu.  Základní provedení nyní vyjde na 1053 990 Kč.

Autonaelektřinu.cz

 

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď