Tesla Model 3 je nejprodávanějším autem napříč všemi segmenty

foto Ilustrační foto - Tesla Model Y

Prodeje elektrických vozidel na celém světě v březnu přesáhly hranici jednoho milionu kusů. Vyplývá to z čerstvé statistiky specializovaného portálu EV Volumes. V tomto počtu jsou sečteny k čisté elektromobily, tak vozidla s pohonem plug-in hybrid.

Je ale pravděpodobné, že ještě během letošního roku by na magický milión mohly dosáhnout automobily, které už za každých okolností pohání výhradně elektromotor. To proto, že „čisté“ elektromobily už v lednu zaznamenaly více než osm set prodaných kusů a jejich podíl je více než trojnásobný v porovnání právě s plug-in hybridy.

Ve třetím měsíci letošního roku měla všechna elektrická vozidla dohromady na celkovém trhu s novými osobními vozy podíl šestnáct procent. To znamená, že každé šesté auto, které se v současnosti registruje do provozu, už zvládne bez produkování emisí v místě svého provozu ujet alespoň několik desítek kilometrů.

Pozoruhodný prodejní výsledek zaznamenala v březnu Tesla Model Y. Prodalo se jich přes 145 tisíc kusů, což je skoro třikrát tolik než modelu, který v pořadí nejúspěšnějších elektromobilů skončil druhý. Tím byla Tesla Model 3. I ta má s měsíčním výsledkem více než 57 tisíc kusů ještě solidní (zhruba sedmnáctitisícový) náskok před dalšími typy vozů v žebříčku. Na třetím až osmém místě jsou výhradně čínská vozidla, z nichž čtyři vozí na svých karosériích loga BYD. Až na devátém místě je první produkt tradičních automobilek. Tím je Volkswagen ID.4.

Tesla Model 3 se dokonce během třetího letošního měsíce nejžádanějším vozem napříč všemi segmenty. To znamená, že porazila třeba i takové bestsellery jakými jsou Toyota Corolla nebo Ford F 150.

I ve statistice za první čtvrtletí je nejúspěšnějším modelem Tesla Model Y, která má na svém kontě již přes 279 tisíc prodejních „čárek“. Druhý je se zhruba polovičním výsledkem BYD Song. Volkswagen ID.4 je až desátý.

Autonaelektřinu.cz 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 8. června 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď