Teplický kouč Hejkal dostal za urážky sudích trest na dva zápasy

foto Trenér Teplic Stanislav Hejkal.

Praha - Tepličtí fotbalisté odehrají dva soutěžní zápasy bez trenéra Stanislava Hejkala, který dostal za urážky rozhodčích také pokutu 30 tisíc korun. Na dnešním zasedání o tom rozhodla disciplinární komise Ligové fotbalové asociace.

Hejkal si po konci nedělního duelu s Karvinou vysloužil jako první kouč v historii první ligy červenou kartu. Naštvala ho situace z nastavení, kdy sudí Jiří Houdek odpískal faul teplického obránce Tomáše Vondráška na Michala Petráně, po němž Karviná zahrávala standardní situaci.

"Nechci se dotknout rozhodčích, protože tohle je stát ve státě. Rozčílila mě situace z 92. minuty, trestný kop (Karviné). To byl prostě dárek. Byla to těžká situace, z té jsme mohli prohrát. Pak tam jsou drobné nuance, ke kterým se nechci vyjadřovat, protože víme všichni, jak těžce se peníze vydělávají a nechci je zbůhdarma nikomu dávat," řekl po utkání na tiskové konferenci Hejkal.

Disciplinární komise navíc zahájila proti Teplicím disciplinární řízení za porušení povinností pořádajícího klubu v utkání proti Karviné. Za stejný prohřešek v duelu se Slováckem musí Baník Ostrava zaplatit 25 tisíc korun.

Pokutu 40 tisíc obdržela Sparta za nesportovní chování fanoušků v ligovém souboji na hřišti Slovanu Liberec. O 10 tisíc více musí za stejný prohřešek v zápase domácího poháru proti Uničovu zaplatit Zlín.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je středa 26. února 2020

Očekáváme v 7:00 3°C

Celá předpověď