Teplice dotáhly příchod ruského mladíka Nazarova

foto Fotbalisté FK Teplice zahájili 13. června 2019 na hřišti v Proboštově na Teplicku letní přípravu. Na snímku je Jevgenij Nazarov.

Teplice - Fotbalisté Teplic dotáhli příchod třetí letní posily. Severočeši získali z Krasnodaru na hostování s opcí ruského stopera či defenzivního záložníka Jevgenije Nazarova. Teplický klub o tom informoval na svém webu.

Dvaadvacetiletý Nazarov v Krasnodaru hrával za B-tým. Prošel také ruskou reprezentací do 21 let. "Dostali jsme na hráče doporučení už v zimě, a proto jsme ho během celého jara sledovali. Na tomto základě jsme se rozhodli ho angažovat, jde o perspektivního hráče z akademie Krasnodaru," uvedl teplický sportovní ředitel Štěpán Vachoušek.

"Jde o obounohého variabilního hráče, který kromě stopera může nastoupit také uprostřed záložní řady. Má snahu o konstruktivní rozehru, dobře hraje hlavou, má velmi dobrou diagonální přihrávku a často se snaží o zakončení ze střední vzdálenosti," dodal teplický trenér Stanislav Hejkal.

Z Krasnodaru přišel do Čech také nejlepší střelec uplynulé sezony nejvyšší soutěže útočník Nikolaj Komličenko, který rekordními 29 góly pomohl Mladé Boleslavi k postupu do kvalifikace Evropské ligy.

Na působení v české lize se těší i 193 centimetrů měřící Nazarov. "Klub na mě moc zapůsobil, když jsem si mohl prohlédnout stadion i zázemí. Těším se, až začne příprava, budu chtít dokázat, že se v náročné soutěži, jakou je česká liga, prosadím," uvedl Nazarov.

Teplice, které v závěru sezony v semifinále nadstavbové skupiny o Evropu utrpěly ostudný domácí debakl 0:8 s Mladou Boleslaví, angažovaly už třetí letní posilu. Minulý týden severočeský klub získal navrátilce útočníka Jakuba Mareše a španělského krajního obránce Manela Roya Castella.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je neděle 18. srpna 2019

Očekáváme v 1:00 22°C

Celá předpověď