Tento týden se bude ochlazovat, teploty spadnou až k nule a bude sněžit

foto Zatažená obloha, mraky, počasí, strom - ilustrační foto.

Praha - Z 15 stupňů Celsia až na nulu mohou během tohoto týdne spadnout denní teploty v Česku. S ochlazením se zřejmě koncem týdnem objeví i sněžení. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Po většinu týdne bude oblačno s deštěm. Od pátku už mohou dešťové srážky přecházet ve sníh, a to hlavně ve vyšších polohách.

O víkendu bylo v Česku mimořádné teplo, místy bylo naměřeno i více než 16 stupňů nad nulou. Teplé počasí o víkendu způsobilo tání sněhu, které spolu s deštěm vedlo k vzestupu hladin některých toků na první, tedy nejnižší povodňový stupeň. Dnes ráno byl první stupeň na 11 místech, zejména v povodí horního a středního Labe, Orlice, horní Sázavy, Odry či Svratky. Po 17:00 už ale zůstávaly hladiny toků na prvním stupni jen na dvou místech.

Podobné teploty jako o víkendu budou ještě začátkem tohoto týdne. Dnes odpoledne se dostaly podle ČHMÚ zhruba na 14 stupňů Celsia a v úterý může být ojediněle až plus 15 stupňů. Ve středu už teploty klesnou na devět až 13 stupňů, a na severovýchodě bude dokonce místy jen kolem sedmi stupňů. V noci na středu se již může objevit mráz, teploty budou od plus šesti po minus jeden stupeň.

Poté se bude dále ochlazovat. Ve čtvrtek a pátek bude podle ČHMÚ přes den nejvýše sedm až 11 stupňů a v noci se může opět ochladit až na minus jeden stupeň. V sobotu denní teploty klesnou na tři až sedm stupňů a v neděli na nula až pět stupňů. V noci na sobotu pak mohou být až minus dva stupně, a v noci na neděli dokonce při zmenšené oblačnosti i minus sedm stupňů.

S ochlazením se začne objevovat i sníh. Nejprve bude počasí od úterý do čtvrtka spíše deštivé, s ojedinělými mlhami. V pátek už ale může v polohách nad 800 metrů nadmořské výšky i sněžit a o víkendu se sníh vyskytne také v nižších polohách.

V nejbližších čtyřech týdnech budou celkově teploty odpovídat dlouhodobému průměru pro toto období, nebo budou i nadprůměrné. Týdenní průměry nejvyšších denních teplot budou v období ode dneška do 19. března mezi devíti a 11 stupni a průměry nočních teplot mezi nulou a plus dvěma stupni Celsia.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď