Tento týden může slabě sněžit, ale teploty budou dál nad nulou

foto Automobil na zasněžené silnici. Ilustrační foto.

Praha - Počasí v Česku bude mít v tomto týdnu převážně inverzní charakter. Denní teploty se budou většinou držet nad nulou, v noci je ale třeba počítat s mrazem. Ve středu a ve čtvrtek nad ránem mohou teploty při zmenšené oblačnosti klesnout až k minus pěti stupňům Celsia. Vyplývá to z předpovědi počasí na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle dnes zveřejněného měsíčního výhledu by se v dalších dvou týdnech mělo mírně ochladit. Těsně před Vánoci teploty naopak lehce stoupnou.

Sluníčka si lidé v Česku tento týden příliš neužijí. Na každý den předpovídá ČHMÚ mlhy a mrholení, místy i mrznoucí, a případně také slabé sněžení. Alespoň polojasná obloha bude jen ojediněle a na přechodnou dobu.

Průměrné minimální noční teploty se v tomto týdnu budou pohybovat kolem minus jednoho stupně Celsia. Maximální denní teploty budou kolem plus tří stupňů, ve druhé polovině týdne kolem plus jednoho stupně Celsia.

V navazujících dvou týdnech se lehce ochladí. Minima klesnou k minus třem stupňům Celsia, nejvyšší teploty se budou držet zřejmě jen těsně nad bodem mrazu. V týdnu před Vánoci se mírně oteplí, vyplývá z předpovědi pro období ode dneška do 25. prosince.

Celkově budou následující čtyři týdny teplotně i srážkově průměrné až slabě podprůměrné, uvádí ČHMÚ. Srážky budou mít podle meteorologů převážně podobu mrholení, ojediněle i mrznoucího, nebo slabého sněžení.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je neděle 29. ledna 2023

Očekáváme v 19:00 -3°C

Celá předpověď