Tenorista José Carreras zazpívá 5. dubna v pražské O2 areně

foto Ilustrační foto - V pardubické aréně vystoupil 10. prosince legendární španělský tenor José Carreras, který publiku nabídl vánočně laděný program složený z melodií z opery, operety i muzikálu. Podle údajů z facebookové stránky Komorní filharmonie Pardubice, která ho doprovázela, si koncert nenechalo ujít zhruba čtyři tisíce lidí.

Praha - Jeden z nejslavnějších světových tenorů José Carreras, jehož proslavily procítěné interpretace děl Giuseppe Verdiho a Giacoma Pucciniho, zazpívá 5. dubna 2019 v pražské O2 areně. Jednasedmdesátiletý pěvec, známý také z působení v hvězdném triu Los Tres Tenores s Plácidem Domingem a Lucianem Pavarottim, vystoupí za doprovodu Českého národního symfonického orchestru (ČNSO) pod taktovkou Davida Giméneze. ČTK o tom dnes za pořádající agenturu Live Nation informoval Petr Novák.

"Španělský operní pěvec Carreras za dobu své profesionální kariéry ztvárnil na předních operních scénách po celém světě přes šest desítek rolí a představil se po boku těch nejslavnějších operních pěvkyň. Rodák z Barcelony spolupracoval s těmi nejslavnějšími režiséry a dirigenty včetně Herberta von Karajana, který měl na jeho kariéru zásadní vliv," uvedl Novák.

Vstupenky v cenách od 1990 do 4990 korun budou v prodeji od 5. prosince.

V České republice, kde má mnoho příznivců, vystupuje Carreras opakovaně. Naposledy se představil loni v květnu v brněnské DRFG Areně. V roce 2014 v Praze vystoupil na charitativním koncertě společně s houslistkou Vanessou Mae.

Jako operní pěvec Carreras debutoval v roce 1970 v Barceloně. Jeho široký koncertní repertoár zahrnuje přes šest stovek titulů nejrozmanitějších stylů - od baroka až po současnou muziku. Jeho diskografie obsahuje přes 150 nahrávek, mnoho z nich navíc získalo zlatá či platinová ocenění.

V roce 1987 mu byla diagnostikována leukémie a lékaři mu dávali jen malou šanci na vyléčení a přežití. Po dlouhé a náročné léčbě se ale Carreras opět mohl vrátit na profesionální uměleckou dráhu. V návaznosti na tuto zkušenost založil v roce 1988 Nadaci José Carrerase proti leukemii, jejíž je i prezidentem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je středa 26. června 2019

Očekáváme v 1:00 28°C

Celá předpověď