Tenistky čeká pět nových turnajů, Praha bude opět v dubnu

foto Tenisový turnaj žen JTB Prague Open - finále: Karolína Muchová (ČR) - Jil Teichmannová (Švýcarsko), 4. května 2019 v Praze. Česká reprezentantka Karolína Muchová.

St. Petersburg (USA) - Tenistky čeká příští rok na WTA Tour pět nových turnajů. Hrát se bude opět i na antuce v Praze, šestý ročník J&T Banka Prague Open se bude konat ve stejném termínu jako dosud od 27. dubna.

Dva nové turnaje ze zveřejněného kalendáře budou ve vyšší kategorii Premier, lednová generálka na Australian Open v Adelaide (místo Sydney) a červnový turnaj na trávě v Berlíně.

Další tři nové podniky WTA jsou zařazeny do nejnižší kategorie International, kam patří i Praha. Nově se bude hrát v březnu v hale v Lyonu (místo Taškentu), v červnu před Wimbledonem na trávě v německém Bad Homburgu (místo Istanbulu) a v srpnu před US Open na betonech v Albany (místo Québecu).

Turnaje série International budou mít o deset procent navýšenou dotaci 275 tisíc dolarů místo dosavadních 250 tisíc.

Kalendář WTA Tour na příští rok tvoří 60 turnajů včetně čtyř grandslamů a olympijského turnaje v Tokiu, jež se budou hrát ve 28 zemích. Sezona začne 6. ledna, její vyvrcholení obstará od 2. listopadu Turnaj mistryň v Šen-čenu pro nejlepších osm tenistek roku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 29. května 2020

Očekáváme v 17:00 18°C

Celá předpověď