Tenistka Plíšková si věří a nezabývá se řečmi o favoritkách

foto Česká tenistka Karolína Plíšková v 2. kole Australian Open.

Melbourne - Na šest zápasů protáhla Karolína Plíšková letošní vítěznou šňůru a končit nehodlá. Ve druhém kole Australian Open si poradila s Němkou Lauru Siegemundovou dvakrát 6:3 a nezabývá se tím, že ač je světovou dvojkou, tak se v Melbourne více mluví o jiných favoritkách na titul.

Plíšková pod vedením nové trenérské dvojice začala sezonu obhajobou titulu v Brisbane, k čemuž potřebovala čtyři výhry. Na prvním grandslamu sezony přidala další dvě, navíc v nich neztratila ani set a nasázela třináct es.

"Zatím je to teprve třetí kolo, ale odehrála jsem letos už dost zápasů, věřím si a cítím se dost dobře, abych v tom mohla pokračovat," řekla Plíšková na tiskové konferenci a dodala: "V Austrálii se mi vždycky daří, mám to tady ráda."

Po utkání se Siegemundovou dostala otázku, jestli jí nevadí, že se mluví více o jiných hráčkách ve spojení s letošním triumfem. "Ne, nepřemýšlím, co říkají ostatní. Takže ne," uvedla čekatelka na grandslamový titul. Neznamená to ale, že může hrát bez tlaku. "Jsem druhá nasazená, z této pozice určitý tlak vyplývá."

Roli favoritky zatím zvládá dobře. Ve druhém kole překonala nepříjemný styl německé soupeřky. "Snaží se to soupeřkám zošklivit. Hraje hodně různých úderů. Kraťasy, čopy, ale udržela jsem pozitivní mysl. Podání bylo dobré a byl to solidní zápas. Dokázala jsem se dostat dál a v příštím kole se snad budu cítit lépe," řekla Plíšková.

Loňská semifinalistka si pochvaluje, že z Evropy tentokrát přiletěla k protinožcům hodně brzy. Na horké počasí si před Brisbane zvykala víc než týden. "A myslím, že mi to hodně pomohlo. Tady v Melbourne se podmínky a počasí dost mění, ale jsem na to zvyklejší," řekla sedmadvacetiletá lounská rodačka.

V hráčské lóži Plíškové fandil i moderátor Leoš Mareš s manželkou Monikou. "Loni nám dal nějaké lístky do svého skyboxu na Slavii, takže jsem mu na oplátku nabídla, ať někdy přijede na můj turnaj. A za týden nám volal, že si zařídil letenky do Austrálie. Jsou super, vzali si naše trička, ale fandili i ostatním - třeba Petře (Kvitové). Na tenis tady chodí denně," řekla Plíšková českým novinářům.

Na Australian Open si připsala dvacátý vyhraný zápas v kariéře a třetí desítku může načít v sobotu. Soupeřkou vítězky juniorské soutěže z Melbourne z roku 2010 bude Ruska Anastasia Pavljučenkovová, kterou porazila ve všech šesti vzájemných zápasech a naposledy předloni v Eastbourne.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

-1°C

Dnes je pátek 15. ledna 2021

Očekáváme v 21:00 -3°C

Celá předpověď