Tenistka Mertensová získala v Luganu druhý letošní titul

foto Elise Mertensová na turnaji v Luganu.

Lugano (Švýcarsko) - Tenistka Elise Mertensová porazila ve finále antukového turnaje v Luganu Bělorusku Arynu Sabalenkovou 7:5, 6:2 a získala druhý letošní a celkově třetí titul. Druhá nasazená Belgičanka, jež zahájila sezonu obhajobou trofeje v Hobartu, pak navíc s krajankou Kirsten Flipkensovou přidala ve Švýcarsku stejně jako v Austrálii i deblový triumf.

Dvaadvacetiletá Mertensová uspěla na tomto turnaji jako první z nasazených hráček. Loňský premiérový ročník, který se konal v Bielu, ovládla po spanilé jízdě z kvalifikace Markéta Vondroušová. A právě osmnáctiletou českou tenistku letos Belgičanka vyřadila v maratonském druhém kole, které se kvůli dešti natáhlo až do pátku.

Sabalenkovou dnes v prvním vzájemném zápasu porazila za necelou hodinu a půl. Devatenáctiletá Běloruska neproměnila ani druhou finálovou účast v titul, loni prohrála v čínském Tchien-ťinu s Marií Šarapovovou.

Mertensové pak porážku neoplatila ani ve finále čtyřhry. Sabalenková nastoupila s krajankou Verou Lapkovou, jež s Mertensovou prohrála v semifinále dvouhry, a ani společně na ni nenašly recept. Nejvýše nasazené Belgičanky zvítězily hladce 6:1, 6:3.

Výsledky tenisového turnaje žen v Luganu

(antuka, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Mertensová (2-Belg.) - Sabalenková (Běl.) 7:5, 6:2.

Čtyřhra - finále:

Flipkensová, Mertensová (1-Belg.) - Lapková, Sabalenková (Běl.) 6:1, 6:3.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 7:00 17°C

Celá předpověď