Tenistka Krejčíková se odhlásila z US Open

foto Ilustrační foto - Tenisový turnaj O pohár prezidenta ČTS, 26. května 2020 v Praze. Barbora Krejčíková v utkání proti Petře Kvitové.

Praha - Tenistka Barbora Krejčíková se odhlásila z US Open. Osmá deblistka světa měla hrát v hlavní soutěži dvouhry na newyorském grandslamu poprvé v kariéře, ve čtyřhře tam předloni postoupila po boku Kateřiny Siniakové do semifinále. Účasti se vzdala kvůli obavám z šíření covidu-19. Turnaj začne 31. srpna.

"Zdravotní situace mi stále nepřijde bezpečná. Navíc si nedovedu představit, že bych hrála tenis a radovala se v místech, kde ještě před šesti týdny stála nemocnice," uvedla Krejčíková pro ČTK.

Čtyřiadvacetiletá Krejčíková, aktuálně 115. hráčka dvouhry pořadí WTA, napodobila australskou světovou jedničku Ashleigh Bartyovou, pětku Elinu Svitolinovou z Ukrajiny, sedmičku Kiki Bertensovou z Nizozemska či španělského úřadujícího vítěze Rafaela Nadala.

Z Češek tak zůstávají v soutěži Karolína Plíšková, Petra Kvitová, Markéta Vondroušová, Karolína Muchová, Barbora Strýcová, Marie Bouzková, Siniaková a Kristýna Plíšková. Šanci na účast má Tereza Martincová, která je aktuálně druhou náhradnicí. V soutěži mužů je z Čechů jen Jiří Veselý.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pondělí 25. ledna 2021

Očekáváme v 21:00 -2°C

Celá předpověď