Tenistka Krejčíková se odhlásila z ostravského turnaje

foto Ilustrační foto - Tenisový turnaj žen J&T Banka Ostrava Open 2020, 21. října 2020 v Ostravě. Barbora Krejčíková (vlevo) z ČR se zdraví po skončení utkání s Victorii Azarenkovou z Běloruska.

Ostrava - Vítězka Roland Garros Barbora Krejčíková se odhlásila z ostravského halového turnaje WTA. Tenisová akce J&T Banka Ostrava Open 2021, která startuje v pondělí, tak přišla o další domácí hvězdu. Zraněné zápěstí již vyřadilo Karolínu Plíškovou.

Čerstvě světová sedmička Krejčíková v omluvě uvedla, že se po problémech na US Open, kde dohrávala osmifinále v mrákotách, dostatečně nezotavila. "Abych mohla předvádět takový tenis, jaký si publikum v Ostravě zaslouží. Velice mě mrzí, že nakonec na turnaji v domácím prostředí budu chybět. Opravdu jsem se na Ostravu těšila," uvedla Krejčíková v tiskové zprávě.

V hlavní soutěži se tak představí čtyři domácí hráčky. Petra Kvitová je druhou nasazenou a má v 1. kole volný los. Osmá nasazená Karolína Muchová si počká na soupeřku z kvalifikace a na divoké karty hrající Kateřinu Siniakovou a Terezu Martincovou svedl los 1. kola proti sobě.

Volný los mají stejně jako Kvitová i turnajová jednička Iga Šwiateková z Polska, trojka olympijská vítězka z Tokia Belinda Bencicová ze Švýcarska a čtyřka Řekyně Maria Sakkariová.

"V Česku hraju moc ráda. Jezdila jsem sem často v juniorských kategoriích, a pak když jsem stoupala žebříčkem," řekla světová osmička Šwiateková, jež předloni vypadla v 1. kole na antuce v Praze. "A je moc fajn, že se hraje blízko mé rodné země, takže doufám, že přijedou polští fanoušci, což by bylo skvělé," přála si loňská vítězka antukového French Open.

Loni turnaj v upraveném kalendáři WTA nahradil čínské Čeng-čou, konal se v kategorii Premier a hrál se koncem října. Letos je zařazen do kategorie 500 s dotací 565.530 dolarů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 28. května 2022

Očekáváme v 9:00 15°C

Celá předpověď