Tenistka Fernandezová získala v Monterrey první titul v kariéře

foto Ilustrační foto - Kanadská tenistka Leylah Fernandezová ve 3. kole French Open.

Monterrey - Kanadská tenistka Leylah Fernandezová získala na turnaji v Monterrey první titul na okruhu WTA v kariéře. Ve finále porazila švýcarskou kvalifikantku Viktoriji Golubicovou 6:1, 6:4 a k trofeji v Mexiku dokráčela bez ztráty setu.

"V posledním gamu, hlavně při posledních dvou fiftýnech jsem byla hrozně nervózní," přiznala osmnáctiletá naděje po zápase v rozhovoru na kurtě. "Snažila jsem se zklidnit, myslet jen na ten moment a zrealizovat svůj plán, jak nejlíp dokážu. Jsem šťastná, že mi tam ty míčky padly," dodala.

Fernandezová, jež byla v Monterrey nejmladší hráčkou v hlavní soutěži, setřásla po úvodním nervózním gamu ostych a rychle šla do vedení 5:0. Ve vyrovnanější druhé sadě sice rovněž jednou přišla o podání, sama ale při servisu soupeřky uspěla dvakrát a po hodině a půl proměnila první mečbol.

Golubicová i přes porážku může být se svým vystoupením na posledních dvou turnajích WTA spokojená. V Monterrey i předtím v Lyonu došla z kvalifikace až do finále. V zápasech o titul si zahrála poprvé od roku 2016, kdy získala trofej v Gstaadu a hrála finále v Linci.

Tenisový turnaj žen v Monterrey v Mexiku

(tvrdý povrch, dotace 235.238 dolarů)

Dvouhra - finále:

Fernandezová (Kan.) - Golubicová (Švýc.) 6:1, 6:4.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 21. dubna 2021

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď