Tenista Tsonga prožil dojemné loučení, vstoje mu tleskal celý stadion

foto Dojemné loučení s kariérou prožil francouzský tenista Jo-Wilfried Tsonga. Na Roland Garros dnes ukázal při čtyřsetové porážce s Norem Casperem Ruudem velké srdce bojovníka, před posledním míčem utkání už ale měl oči zalité slzami a fanoušci na centrálním dvorci Philippe Chatriera mu zazpívali francouzskou hymnu i tleskali vstoje.

Paříž - Dojemné loučení s kariérou prožil francouzský tenista Jo-Wilfried Tsonga. Na Roland Garros dnes ukázal při čtyřsetové porážce s Norem Casperem Ruudem velké srdce bojovníka, před posledním míčem utkání už ale měl oči zalité slzami a fanoušci na centrálním dvorci Philippe Chatriera mu zazpívali francouzskou hymnu i tleskali vstoje.

Po skoro čtyřhodinovém duelu si vítěz 18 turnajů na okruhu ATP a někdejší pátý hráč světa Tsonga klekl na zem a opřel hlavu o antuku. Poté přišli do arény jeho rodiče a všichni bývalí trenéři a na sobě měli trička s nápisem "Merci, Jo" (Díky, Jo). Nechyběla manželka s dětmi i další francouzští tenisté. Na video mu namluvila vzkazy hvězdná čtyřka dominující jeho éře - Španěl Rafael Nadal, Švýcar Roger Federer, Brit Andy Murray i Srb Novak Djokovič, s kterým v roce 2008 prohrál v Melbourne na Australian Open své jediné grandslamové finále.

"Tělo i hlava už mi řekly dost," vysvětlil svůj konec sedmatřicetiletý rodák z Le Mans a vítěz Davisova poháru z roku 2017 a po posledním míči uvedl: "Byl to skvělý den. Jednou musel přijít, to každý z nás ví. Každou minutu na kurtu jsem bral jako dar. Nikdy jsem se neohlížel zpět, ale teď ten čas nastal. Dokázal jsem být dobrý uprostřed nejlepší tenisové generace."

Tsonga končí po 18 letech a důvodem odchodu stříbrného olympijského medailisty ze čtyřhry v Londýně 2012 jsou především zdravotní problémy, kvůli kterým už příliš nehrál.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je středa 5. října 2022

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď