Televize NBC News propustila kvůli obtěžování moderátora Lauera

foto Americká zpravodajská televize NBC News kvůli nevhodnému sexuálnímu chování propustila dlouholetého moderátora ranního pořadu Today Matta Lauera (na snímku).

Washington - Americká zpravodajská televize NBC News kvůli nevhodnému sexuálnímu chování propustila dlouholetého moderátora ranního pořadu Today Matta Lauera. Lauer je tak dalším mužem, který byl ve Spojených státech obviněn ze sexuálního obtěžování. Aféru rozpoutal případ amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina, kterého ze znásilnění obvinilo několik žen.

Stanice dnes uvedla, že v pondělí obdržela podrobnou stížnost na Lauerovo nevhodné sexuální chování na pracovišti a že ji důkladně prověřila. "Nakonec jsme se rozhodli ukončit jeho pracovní smlouvu," sdělila televize. Upozornila, že ačkoli je to za posledních dvacet let první takováto stížnost na Lauera, má důvod předpokládat, že to nebyl ojedinělý incident.

V letošním roce mimo jiné dopadla obvinění ze sexuálního obtěžování na známého amerického moderátora televize CBS News Charlieho Rosea, Lauerova kolegu z NBC News Marka Halperina, někdejšího moderátora Fox News Billa O'Reillyho či korespondenta listu The New York Times Glenna Thrushe.

V USA v posledních týdnech zveřejnila své zkušenosti řada obětí sexuálního zneužití. Kauzu rozpoutala aféra producenta Harveyho Weinsteina, kterého ze znásilnění obvinilo několik žen. Obviněn byl i nestor americké politiky, kongresman John Conyers, který se v reakci na to vzdal funkce ve sněmovním výboru pro otázky justice, kde byl dosud nejvýše postaveným členem Demokratické strany.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 15:00 7°C

Celá předpověď