Technika Tesly Semi odhalena

foto PR - Tesla Semi

Katalog náhradních dílů, který se dostal mezi fanoušky značky, přináší zajímavé obrázky odhalující použitou techniku elektrického tahače.

Je z nich jasně patrné, že bateriový komplet je umístěn ve spodní části kabiny řidiče. Skládá se z celkem devíti modulů. To rozhodně platí o verzi, která má homologovaný dojezd 800 kilometrů. Přestože oficiálně automobilku celkovou kapacitu bateriového celku automobilka nezveřejnila, na základě údajů o spotřebě lze předpokládat kapacitu přibližně 850-900 kWh.

Tesla ale připravuje také verzi s dojezdem kolem 500 kilometrů, která pravděpodobně dostane méně modulů.

Z obrázku není zcela jasné, zda všechny moduly mají stejnou velikost a tudíž kapacitu. Není vyloučeno, že ty uložené uprostřed jsou o něco menší.

Ještě zajímavější jsou schémata vysvětlující pohonný systém. Na dvou zadních nápravách jsou namontovány tři pohonné elektromotory. Dva se nalézají na té, která je více vpředu a mají na starosti akceleraci a vypomáhají s pohonem například ve stoupáních.

Naopak ten zadní slouží k udržování vozidla v pohybu při jízdě konstantní rychlostí.

Celková hmotnost plně naložené Tesly Semi činí 37 195 kilogramů. Baterii by mělo jít nabíjet výkonem přesahujícím hranici 1000 kW.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pondělí 2. října 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď