Tatér už se těší do práce, přes dva měsíce doma hlídal děti

foto Tatér Josef Hanzl předvádí na snímku pořízeném 21. května 2020 dezinfekci křesla v tetovacím studiu Tattoo Dragoon v Brně.

Brno - Po více než dvou měsících, kdy doma hlídal kvůli epidemii covidu-19 malé děti, už se tatér Josef Hanzl těší do práce. Tento týden si chystá všechno, co potřebuje, aby v pondělí potěšil novým tetováním prvního zákazníka, který do studia Tattoo Dragoon v Brně přijde. Během karantény si chystal návrhy tetování a obrázky, ale moc toho kvůli dětem nestihl, řekl ČTK. Školky se podle něj otevřely v pravý čas, protože manželka už chodí do práce a on začne taky.

"Vlastně jsem získal neplánovaně prázdniny, které jsem posledních 15 let neměl. Kromě hlídání dětí jsem ještě musel přeobjednávat zákazníky a hledat jim volné termíny. Za jeden den stihnu jednoho zákazníka," řekl Hanzl. I proto mu přijde divné, že kadeřnictví se mohla otevřít o dva týdny dříve než tetovací studia. "U nich se protočí deset zákazníků za den, u nás jeden. Určitě budeme mít roušky a jestli budou potřeba štíty, budou i štíty," řekl Hanzl.

Ve studiu je každý den šest tatérů ve třech místnostech. "Budeme tedy dva v místnosti, budeme dodržovat odstupy, to nebude problém," uvedl Hanzl. Žádné další změny do budoucna nečeká. "Bude to vypadat jako dřív, každý den jeden zákazník. Jen se museli přeobjednat," poznamenal.

Majitel studia využil čas nuceného zavření k tomu, aby interiéry mírně přestavěl a modernizoval. "Měli jsme to hezké a bude to ještě hezčí," řekl Hanzl, který si před otevřením své tatérské místo uklidí.

S kolegy, na něž se těší, už se stihl vidět ještě před opětovným nástupem do práce. "Byli jsme na pivku," dodal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je sobota 5. prosince 2020

Očekáváme v 17:00 6°C

Celá předpověď