TASS: Při střelbě v ruském Krymsku zahynuli čtyři lidé včetně střelce

foto Pistole, střelba, kriminalita - ilustrační foto.

Krymsk (Rusko) - Při dnešní střelbě u obchodního centra v ruském městě Krymsk zemřeli čtyři lidé včetně střelce, informuje agentura TASS s odvoláním na ruské bezpečnostní složky. Další člověk utrpěl zranění. Podle ruských úřadů šestašedesátiletý muž zastřelil tři lidi, než obrátil zbraň proti sobě. Příčinou podle nich mohlo být rozvodové řízení útočníka.

"Dnes kolem 17:00 hodiny odpoledne (kolem 15:00 SEČ) způsobil místní muž narozený v roce 1956 smrtelná střelná zranění dvěma zaměstnancům jednoho ze zdravotních středisek v Krymsku," řekl podle ruské služby BBC Alexandr Runov, mluvčí místní pobočky ministerstva vnitra.

"Poté vyšel na ulici a začal střílet na kolemjdoucí," dodal mluvčí. Jeden ze zasažených procházejících lidí podle něj na místě zemřel a druhý byl vážně zraněn. Střelec poté spáchal sebevraždu.

Útočník se znal se dvěma ze tří mužů, které zabil, a pravděpodobně s nimi byl ve sporu, uvedl TASS s odvoláním na regionální ředitelství ruského vyšetřovacího výboru.

Na sociálních sítích se objevilo video pořízené údajně v Krymsku, na kterém muž s brokovnicí střílí do lidí na ulici, popsala stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

Město Krymsk se nachází v ruském Krasnodarském kraji na jihozápadě Ruska, sousedí s ukrajinským poloostrovem Krym, který Moskva v rozporu s mezinárodním právem anektovala v roce 2014.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pátek 3. února 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď