Tarantino chce prodat v aukci sedm neznámých scén z Pulp Fiction jako NFT

foto Ilustrační foto - Americký filmový režisér Quentin Tarantino.

New York - Americký filmový režisér Quentin Tarantino vydraží sedm dosud nikdy neviděných scén z filmu Pulp Fiction jako nezaměnitelné tokeny (Non-Fungible Tokens, NFT). Je tak další celebritou, která se rozhodla využít tohoto žhavého trhu, píše agentura Bloomberg.

Každý NFT bude mít "tajný" obsah, který může odhalit pouze jeho majitel, včetně nesestříhaných prvních ručně psaných scénářů filmu a komentáře oscarového režiséra, který má podle prohlášení odhalit tajemství o filmu a jeho tvůrci.

Tarantino prozradil, že scénář psal ručně a sestavoval ho zhruba sedm měsíců. Původní rukopis byl podle něj plný čmáranic a škrtů. Jiné jméno měla původně i postava, kterou ve filmu hrál John Travolta.

NFT je vlastně digitální dílo s certifikátem pravosti, které se teoreticky nedá odcizit. V posledních letech popularita těchto tokenů mezi sběrateli prudce stoupá, přičemž některé NFT se v aukcích prodaly i za několik milionů dolarů. Mohou to být buď jen digitálně vytvořená díla, nebo digitalizované verze skutečných děl. Je možné je darovat nebo s nimi obchodovat, ale není možné je pozměnit nebo rozmnožit.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď