Také Volkswagen ID.Buzz bude ve verzi GTX

foto Ilustrační foto - VW GTX

Automobilka Volkswagen hodlá nabízet sportovnější a výkonnější verzi GTX pro každý ze svých elektromobilů nové generace. „Tuto značku budeme nadále rozšiřovat a hodláme nabízet GTX verzi pro každý model z rodiny ID,“ uvedla Silke Bagschik, která je zodpovědná za prodej a marketing vozů rodiny ID.

Stává se tak jakousi obdobou značky GTI, která existuje již od poloviny sedmdesátých let. V současnosti si v tomto provedení můžeme pořídit jak model Golf, tak Polo. Ještě větší sportovní potenciál pak u Volkswagenu v sobě skrývají modely s označením „R“ Těch má největší evropská automobilka ve své modelové řadě ještě více. Například i s karosérií SUV.

Je tedy zřejmé, že dealeři brzy dostanou možnost nabízet zákazníkům GTX verzi jak v případě zatím nejmenšího typu ID.3, tak naopak největšího ID.Buzz.

Zatímco prvně jmenovaný vůz se prodává již tři roky, minivan je čerstvou novinkou. V současnosti existují GTX verze modelů ID.4 a ID.5. V jejich případě jsou použity dva elektromotory. Díky tomu mají tyto vozy pohon všech kol a souhrnný výkon 295 koňských sil. V podlaze je uložena vysokonapěťová baterie s využitelnou kapacitou 77 kWh. Zrychlení z nuly na sto kilometrů v hodině trvá 6,2 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 180 kilometrů v hodině.

ID.Buzz se tak stane v historii značky VW prvním minibusem, který se bude nabízet v sportovnějším provedení.

Výkonové parametry zatím známy nejsou, ale dá se předpokládat, že se nebudou příliš lišit od ID.4 a ID.5 GTX.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 15:00 27°C

Celá předpověď