Také Mercedes G bude jezdit na elektřinu

foto Terénní vůz Mercedes-Benz třídy G.

Zatím jen koncept chystané verze elektrické verze terénního vozu třídy G přiveze v září na veletrh mobility do Mnichova automobilka Mercedes-Benz. Jako první tuto informaci zveřejnil specializovaný portál Mbpassionblog.de.

Podle informací webu má být tento vůz až na detaily shodný se sériovým elektromobilem, který se dostaví na trh nejpozději v roce 2023.

Automobilka s třícípou hvězdou tak následuje kroky dalších výrobců pravověrných terénních automobilů, konkrétně například značek Jeep a Hummer. Ty také vyvinuly elektrické verze svých klasických modelů.

Elektrické “géčko” bude mít označení EQG, čímž zapadne do řady elektromobilů Mercedesu. Ta už v současné době zahrnuje EQA, EQB, EQC a EQS. V pokročilém stádiu je EQE a z něho odvozené verze.

Technické informace o elektrické verzi třídy G zatím k dispozici nejsou. Předpokládá se však, že konstruktéři do útrob vozu zabudují baterii s kapacitou 108 kWh, což by mělo postačovat na dojezd kolem 500 kilometrů v režimu WLTP. Elektromotoroy budou pohánět obě nápravy a výkon se bude pohybovat blízko hranice 500 koňských sil.

Kromě této verze ale budou nadále také Mercedesy G v nabídce se spalovacími motory.

Mercedes-Benz třídy G je na trhu již od roku 1989. První generace vydržela s řadou modernizací ve výrobě až do roku 2018, kdy byla nahrazena druhou. Mercedes třídy G využívá také řada armád, vznikla dokonce verze pro přepravu papeže známá jako Papamobil.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je sobota 20. srpna 2022

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď