Také Fiat má elektrickou dodávku

foto Elektrická dodávka fiat Ulysse.

Značka Fiat se rozhodla začít nabízet osobní i užitkovou verzi dodávky Ulysse také s elektrickým pohonem. Označení bude logické: E-Ulysse. Vzhledem k tomu, že Fiat je součástí aliance Stellantis, auto využije technická řešení, která již byla dříve použita například v modelech Peugeot E-Expert, Citroën e-Jumpy nebo Opel Zafira-E.

Automobil se tudíž bude nabízet se dvěma verzemi trakční baterie. Menší má kapacitu 50, větší 75 kWh. Pohonný elektromotor má výkon 136 koňských sil.

E-Ulysse bude k dostání ve dvou délkových provedeních. Kratší měří 495 centimetrů, delší pak 530.

Osobní verze budou mít buď sedmi nebo osmimístné uspořádání interiéru. Jelikož jsou sedačky ukotveny v podélných kolejnicích, existuje široká škála možností jejich rozmístění.

Verze s plechovou skříní má v případě kratší verze objem nákladového prostoru 4,2 m3, delší pak 4,9 m3. Do interiéru lze naložit předmět s délkou až 3,1 metru, případně 3,5 metru.

Osobní provedení nabízí za příplatek také poměrně luxusní výbavu. Třeba panoramatické střešní okno, kožené sedačky, ambientní osvětlení, třízónovou klimatizaci nebo elektrické ovládání bočních a zadních dveří.

Vůz se začne prodávat nejprve ve čtyřech evropských zemích. Těmi jsou Německo, Rakousko, Francii a Itálii. Ceny zatím stanoveny nebyly.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď