T-Mobilu v pololetí klesl provozní zisk o 0,5 pct na 5,64 mld. Kč

foto Ilustrační foto - Budova telekomunikační společnosti T-Mobile.

Praha - Operátorovi T-Mobile klesl v pololetí provozní zisk EBITDA o 0,5 procenta na 5,64 miliardy korun. Důvodem byly vyšší náklady se zvládnutím situace kolem koronaviru. Tržby z mobilních a pevných služeb včetně prodeje hardwaru se zvýšily o 2,2 procenta na 13,7 miliardy Kč. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Počet uživatelů mobilních služeb se zvýšil o 15.000 na 6,239 milionu, z toho 58 procent tvořili klienti se smlouvou. Vysokorychlostní pevné připojení využívalo na konci června 356.000 zákazníků, tedy o 66.000 meziročně více. Počet zákazníků internetové nebo satelitní televize stoupl o 58 procent na 179.000.

Provozní výsledky si udržely trend z nouzového stavu. Lidé využívali telekomunikační služby intenzivněji, aby byli v kontaktu se svými rodinami a přáteli, měli přístup k potřebným informacím a mohli vzdáleně pracovat nebo studovat. Počet volaných minut se meziročně zvýšil o 11,5 procenta a počet SMS vzrostl o třetinu na 2,6 miliardy. Celkový objem přenesených dat vzrostl meziročně o 60 procent, objem dat přenesených pouze v mobilní síti se více než zdvojnásobil.

"Plně si uvědomujeme, jak jsou v této náročné době důležité integrované a spolehlivé telekomunikační služby. A cítíme povinnost pomoci našim zákazníkům překonat vážné problémy, kterým v důsledku koronavirové krize čelí," uvedl výkonný ředitel Juraj Bóna.

T-Mobile během koronavirové krize poskytl neomezená data koncovým zákazníkům nebo balíček podpory firemním klientům, pokračoval v pokrývání pražského metra signálem LTE a dále rozšiřoval svoji optickou síť. Nově letos zpřístupnil optickou síť s rychlostí až jeden Gbit/s dalším téměř 30.000 domácností, například v Benešově, Břeclavi, Zlíně a naposledy v Prachaticích. V Ostravě také vybudoval první privátní kampusovou 5G síť v ČR.

Společnost T-Mobile Czech Republic je člen mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. Podle počtu zákazníků je jedničkou na tuzemském mobilním trhu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pátek 22. ledna 2021

Očekáváme v 5:00 3°C

Celá předpověď