SZPI našla doplněk pro podporu erekce, jenž může škodit kardiakům

foto Na českém trhu se objevil potravinový doplněk pro podporu erekce POWERtabs, který obsahoval nedeklarované léčivé látky sildenafil a thiosildenafil, zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Tyto látky se používají také na podporu erekce přímo v léčivech a jejich nevědomá konzumace může způsobit závažné zdravotní komplikace zejména kardiakům a lidem s vysokým krevním tlakem.

Brno - Na českém trhu se objevil potravinový doplněk pro podporu erekce POWERtabs, který obsahoval nedeklarované léčivé látky sildenafil a thiosildenafil, zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Tyto látky se používají také na podporu erekce přímo v léčivech a jejich nevědomá konzumace může způsobit závažné zdravotní komplikace zejména kardiakům a lidem s vysokým krevním tlakem. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Výrobek, v jehož názvu je dodatek, že je stoprocentně přírodní a balení obsahuje 20 tablet, vyrábí lotyšská firma Herb Supply Logistics. Inspekce jej odebrala u prodejce Františka Knoflíčka v Hradci Králové a zahájí s ním správní řízení o uložení pokuty. Závadná šarže měla trvanlivost do loňského prosince.

Obsah sildenafilu byl 0,318 miligramu na jednu kapsli a thiosildenafilu v množství 57,2 miligramu na jednu kapsli. Potravina obsahující farmakologicky účinné, tedy léčivé látky v tomto množství je považována za nebezpečnou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pátek 23. srpna 2019

Očekáváme v 13:00 24°C

Celá předpověď