Šwiatekovou čeká na Turnaji mistryň repríza finále Roland Garros proti Gauffové

foto Polka Iga Šwiateková ve finále US Open, 10. září 2022.

Fort Worth (USA) - Světová jednička Polka Iga Šwiateková se na tenisovém Turnaji mistryň utká v repríze finále letošního Roland Garros s Američankou Cori Gauffovou. Jejich dalšími soupeřkami ve skupině Tracy Austinové budou Francouzka Caroline Garciaová a Ruska Darja Kasatkinová.

Do skupiny Nancy Richeyové svedl páteční los ve Fort Worthu druhou hráčku světa Uns Džábirovou z Tuniska, Američanku Jessicu Pegulaovou, Řekyni Marii Sakkariovou a Bělorusku Arynu Sabalenkovou.

Šwiateková porazila v červnu v Paříži Gauffovou 6:1, 6:3 a zopakovala triumf z roku 2020. Další grandslamový titul letos získala na US Open.

České tenistky ve dvouhře na Turnaji mistryň po 12 letech chybí. V deblové soutěži se představí v roli nasazených jedniček a obhájkyň titulu Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. Vítězky tří letošních grandslamů narazí ve skupině na páry Gauffová/Pegulaová, Sü I-fan/Jang Čao-süan a Desirae Krawczyková/Demi Schuursová.

Z každé skupiny postoupí nejlepší dvě hráčky a dva páry do semifinále. Hrát se bude ve Fort Worthu od pondělí na tvrdém povrchu v Dickies Areně, dotace turnaje činí pět milionů dolarů.

Los tenisového Turnaje mistryň ve Fort Worthu (USA):

Dvouhra:

Skupina Tracy Austinové: Iga Šwiateková (1-Pol.), Cori Gauffová (4-USA), Caroline Garciaová (6-Fr.), Darja Kasatkinová (8-Rus.).

Skupina Nancy Richeyové: Uns Džábirová (2-Tun.), Jessica Pegulaová (3-USA), Maria Sakkariová (5-Řec.), Aryna Sabalenková (7-Běl.).

Čtyřhra:

Skupina Rosie Casalsové: Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková (1-ČR), Jessica Pegulaová, Cori Gauffová (3-USA), Sü I-fan, Jang Čao-süan (6-Čína), Desirae Krawczyková, Demi Schuursová (8-USA./Niz.).

Skupina Pam Shriverové: Gabriela Dabrowská, Giuliana Olmosová (2-Kan./Mex.), Veronika Kuděrmětovová, Elise Mertensová (4-Rus./Belg.), Ljudmila Kičenoková, Jelena Ostapenková (5-Ukr./Lot.), Anna Danilinová, Beatriz Haddadová Maiaová (7-Kaz./Braz.).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

0°C

Dnes je neděle 5. února 2023

Očekáváme v 21:00 -6°C

Celá předpověď