Sweetsen fest 010 již tento týden

foto Ilustrační foto - kytara, koncert, festival

Frýdek-Místek ožije tradiční hudební open-air akcí SWEETSEN FEST. Přehlídka frýdecko-místecké hudební scény se bude konat v pátek a v sobotu, přesněji 2. a 3. července, v areálu TJ Slezan. Statutární město Frýdek-Místek podpořilo konání Sweetsen festu rekordní částkou ve výši 150 tisíc korun.

„Letošní již 7. ročník festivalu přichází s novinkou. Rozroste se na tři scény, vedle tradičních scén Pod Svícnem a Stoun Stage, přibude nová, částečně divadelní scéna U Arnošta. Vedle progresivních tanečních stylů bude možné na festivalu opět spatřit i folkové zpěváky, jazzové nebo rockové skupiny a nově i amatérské divadelní soubory. Pomyslnou třešničkou na dortu by pak mohlo být společné vystoupení Tomáše Kočka a folklorního souboru Ostravička,“ uvedl za pořadatele Petr Korč.

„Sweetsen fest spolu s Mezinárodním folklorním festivalem patří k nejvýznamnějším kulturním akcím ve městě, které dlouhodobě podporujeme. Z rozpočtu města jsme letos na pořádání Sweetsen festu uvolnili 150 tisíc korun, což je nejvyšší částka, kterou město do tohoto festivalu v historii jeho existence investovalo,“ řekl náměstek primátora Petr Cvik.

Vstup na akci je zdarma.

Jana Matějíková

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 21. září 2021

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď