Švýcarský lyžař Yule podruhé v kariéře vyhrál slalom v Kitzbühelu

foto Švýcarský lyžař Daniel Yule ve slalomu SP v Kitzbühelu, 22. ledna 2023.

Kitzbühel (Rakousko) - Švýcarský lyžař Daniel Yule podruhé v kariéře vyhrál slalom Světového poháru v Kitzbühelu. Druhé místo obsadil obhájce loňského vítězství Brit Dave Ryding, třetí byl Lucas Braathen z Norska.

Yule byl po prvním kole sedmý se ztrátou 85 setin sekundy na prvního Manuela Fellera. Rakouský favorit ale druhou jízdu nezvládl, krátce po startu chyboval a nedokončil. Švýcarskému závodníkovi vynesl vítězství třetí čas v kole.

Devětadvacetiletý Yule v Kitzbühelu navázal na triumf z roku 2020 a celkově si ve Světovém poháru připsal páté individuální vítězství. Všechny dosavadní úspěchy zaznamenal ve slalomu.

Dnes vyhrál s náskokem čtyř desetin sekundy před Rydingem, který si oproti prvnímu kolu v konečném pořadí polepšil o 14 míst. Ani to však šestatřicetiletému Britovi na druhou výhru v kariéře nestačilo.

Braathen dojel třetí se ztrátou jediné setiny na Rydinga a posunul se do čela průběžného hodnocení slalomu. Na prvním místě má náskok pěti bodů před krajanem Henrikem Kristoffersenem. Yule je třetí.

V čele celkového hodnocení je stále Švýcar Marco Odermatt, který však stejně jako v sobotu na startu chyběl kvůli zranění kolena z pátečního sjezdu. Na kontě má 1186 bodů, druhý je s 961 body Nor Aleksander Aamodt Kilde, jenž slalom vynechal.

Pořadí slalomu mužů SP v Kitzbühelu:

1. Yule (Švýc.) 1:44,63 (53,03+51,60), 2. Ryding (Brit.) -0,40 (53,74+51,29), 3. Braathen (Nor.) -0,41 (52,49+52,55), 4. Strasser (Něm.) -0,42 (52,68+52,37), 5. Kristoffersen (Nor.) -0,47 (53,63+51,47), 6. Meillard (Švýc.) -0,53 (52,86+52,30).

Průběžné pořadí slalomu (po 6 z 10 závodů): 1. Braathen 370, 2. Kristoffersen 365, 3. Yule 334, 4. Meillard 262, 5. Feller (Rak.) 241, 6. Strasser 240.

Průběžné pořadí SP (po 22 z 38 závodů): 1. Odermatt (Švýc.) 1186, 2. Kilde (Nor.) 961, 3. Kristoffersen 710, 4. Kriechmayr (Rak.) 677, 5. Braathen 585, 6. Meillard 547.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK