Svoboda: Bém má místo v protidrogové komisi, jeho odbornost je nezpochybnitelná

foto Ilustrační foto - Bývalý pražský primátor Pavel Bém.

Praha - Bývalý pražský primátor Pavel Bém (ODS) má své místo v protidrogové komisi hlavního města. Jeho odborná způsobilost je nezpochybnitelná, řekl dnes novinářům nově zvolený primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Bém se stal členem komise jako zástupce Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a podle Deníku N se již účastnil prvního zasedání. Komise je poradním orgánem městských radních a jeho členy jsou mimo jiné adiktologové, odborníci na prevenci i pražští zastupitelé.

"On skutečně ví o problematice drog velmi mnoho, dlouho se tím zabývá. Jeho stanoviska a názory na to, jak je potřeba jednat, to je silný názor opřený o vědomosti, znalosti a celoživotní činnost. A takový názor nemůžete vyloučit, chcete-li bojovat s takovým problémem jako drogy," řekl Svoboda. Podle svých slov zná Béma již od jeho profesních začátků.

Bém pro Deník N uvedl, že do politiky se kvůli pracovnímu vytížení nechystá. Zároveň uvedl, že patří mezi nejdéle sloužící odborníky na protidrogovou problematiku a je náležitě hrdý na to, jak ji s kolegy v 90. letech nastavili a že patří k nejlepším v Evropské unii.

Komise má 18 členů a je poradním orgánem radních, kterým doporučuje jednotlivé kroky, ale nemá rozhodovací pravomoci. Předsedkyní je adiktoložka z neziskové organizace Sananim Martina Richterová-Těmínová. Členy jsou pak kromě Béma také další adiktologové jako Ivan Douda, Vojtěch Janouškovec nebo Petr Popov. Za zastupitele v ní jsou opoziční zastupitelky Kamila Matějková (Praha Sobě) a Lenka Vedralová (ANO).

Bém byl pražským primátorem v letech 2002 až 2010, kdy jej ve funkci vystřídal právě Svoboda. Do předčasných voleb v roce 2013 byl potom poslancem. Následně se z politiky stáhl a vrátil se ke své původní profesi. Působí také na Klinice adiktologie 1. lékařské fakulty a ve Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je pondělí 5. června 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď