Světový pohár slalomářek by se měl do ČR vrátit za čtyři roky

foto Lyžařky trénovaly 7. března 2019 na sjezdovce Stoh ve Svatém Petru před závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování žen. Na černé sjezdovce ve Špindlerově Mlýně se 8. března pojede obří slalom, o den později je na programu slalom.

Praha - Za čtyři roky by se měl v České republice popáté uskutečnit Světový poháru slalomářek. Minulý týden na konferenci mezinárodní federace FIS se podle slov předsedy českých alpských lyžařů Ladislava Forejtka dostal Špindlerův Mlýn do předběžného kalendáře žen v termínu 4. a 5. března 2023.

"Podařilo se nám dostat na draft. Termín by se měl potvrdit na jarním zasedání FIS. Je to první a důležitý krok," řekl na tiskové konferenci Forejtek a poděkoval bývalému reprezentantovi Bohumíru Zemanovi, který je členem sjezdařské komise ve FIS. "Bobas (Zeman) má zkušenosti, kontakty, zná zákulisí a složité vyjednávání. Pro nás jako nealpskou zemi je těžké závody získat. Chceme Světový pohár pořádat každé tři roky," uvedl Forejtek.

Ženská slalomářská elita se ve Svatém Petru představila letos po osmi letech. Před skvělou diváckou kulisou vyhrála slalom Američanka Mikaela Shiffrinová a obří slalom Slovenska Petra Vlhová. Z Češek zajela nejlépe Gabriela Capová, která si patnáctým místem ve slalomu vylepšila osobní maximum. "Vybavuje se mi mnoho momentek. Bylo to krásné a diváci byli velmi hlasití," vzpomínala Capová.

Právě vydařené březnové závody pomohly k zařazení do návrhu kalendáře pro sezonu 2022/23. "Pomohl marketinkový úspěch a že tam bylo hodně diváků, což jsou plusové body," pronesl Forejtek. Češi navíc hodlají pořádat v točivých disciplínách také Evropský pohár mužů. "A to nám taky vzhledem ke Světovému poháru pomohlo."

Špindlerův Mlýn uspořádal slalom a obří slalom žen poprvé v prosinci 2005, pak v lednu 2008, v březnu 2011 a letos. Premiéra SP v Krkonoších se měla původně uskutečnit už v prosinci 2003, ale plány organizátorů překazil nedostatek sněhu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 4. června 2020

Očekáváme v 1:00 15°C

Celá předpověď