Světová výstava spojí lidi se zájmem o budoucnost planety

foto

Všeobecná světová výstava EXPO 2020, která začne v Dubaji 1. října, zveřejnila kalendář svého Programu pro lidi a planetu. Jde o výjimečný seriál událostí, zážitků, přehlídek názorů a veřejných besed, který má za cíl hledat řešení pro celou řadu problémů, jež doléhají na současný svět.

Vytvořena jak s komunitou tohoto programu, tak především pro ni samotnou, tato aktivita hodlá čerpat z propojení nápadů a snažení v průběhu světové výstavy a svým odkazem přispět k potřebné globální transformaci. 

Daný program poběží po celých šest měsíců trvání EXPO 2020. Jeho páteří bude 10 tematických týdnů a 18 mezinárodních dnů, z nichž každý bude věnován zásadnímu tématu celosvětového významu. Patří mezi ně změny klimatu, úbytek biodiverzity, udržitelnost lidského počínání, přemostění rozdílů v digitalizaci a zajištění rovného přístupu ke vzdělání a zdravotnické péči. 

Program vyplní celkově přes 220 akcí, od velkých setkání a veřejných mítinků po komornější semináře a workshopy. Klíčová role připadne vytvořené platformě pro propojování myšlenek, anglicky “the World Majlis series”, jež sama počítá s 53 individuálními sezeními pro návštěvníky EXPO. 

“Pokud se nacházíme v samém centru světové výstavy a v čase, který nemůže být naléhavější či příhodnější, Program pro lidi a planetu je manifestem našeho tématu a motta Connecting Minds, Creating The Future,” zdůraznila personální ředitelka výstavy Nadia Verjee.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 19:00 10°C

Celá předpověď