Světová jednička Bartyová se odhlásila z turnajů v Indian Wells a Miami

foto Ilustrační foto - Australská tenistka Ashleigh Bartyová vyhrála 29. ledna 2022 jako první domácí hráčka po 44 letech tenisové Australian Open.

Indian Wells (USA) - Světová tenisová jednička Ashleigh Bartyová nebude startovat na nadcházejících prestižních turnajích v Indian Wells a v Miami. Z obou akcí se omluvila, protože se po lednovém triumfu na domácím Australian Open ještě necítí fyzicky připravená na další náročné zápasy.

"Nemyslím si, že jsem na tom tak, abych mohla uspět na takovýchto turnajích. Proto jsem se rozhodla oba vynechat," uvedla pětadvacetiletá Australanka v prohlášení. Na kurty se Bartyová plánuje vrátit v dubnu, kdy chce nastoupit za Austrálii v Poháru Billie Jean Kingové.

V Indian Wells se nepředstaví ani poražená finalistka úvodního grandslamového turnaje sezony Danielle Collinsová. Američanka, která v polovině února vzdala v Dubaji zápas druhého kola s Markétou Vondroušovou, rovněž stále není fit.

V Kalifornii se chystá vrátit na okruh WTA po zlomenině pravé ruky Karolína Plíšková. Česká tenistka se zranila v prosinci během tréninku a v této sezoně ještě nehrála.

Turnaj v Indian Wells, kterému se přezdívá pátý grandslam, je na programu od 9. do 20. března. V Miami se bude hrát o týden později.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 4. října 2022

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď