Švédská princezna Madeleine porodila třetí dítě, holčičku

foto Švédská princezna Madeleine se v královské kapli ve Stockholmu provdala za amerického bankéře Christophera O'Neilla.

Stockholm - Pětatřicetiletá švédská princezna Madeleine ve Stockholmu porodila třetí dítě, oznámil švédský královský dvůr. Jméno a titul děvčátka se veřejnost dozví v pondělí. Madeleine je mladší sestrou korunní princezny Victorie.

Novorozená holčička je desátá v pořadí na následnictví švédského trůnu. Žádná jiná evropská královská dynastie nemá tak početné potomstvo, uvedla agentura DPA.

Madeleine již přivedla na svět nyní čtyřletou Leonoru a dvouletého Nicolase. Provdaná je za 43letého americko-britského finančníka Christophera O'Neilla.

Čtyřicetiletá Victorie je matkou dvou dětí, které má se svým manželem Danielem. Dvě děti vychovává také 38letý bratr Victorie a Madeleine Carl Philip.

Victorie, Madeleine a Carl Philip jsou potomky 71letého švédského krále Carla XVI. Gustafa, jenž je hlavou státu od roku 1973. Švédsko je konstituční monarchií, v níž má panovník jen ceremoniální úlohu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď