Svaz vodáků kvůli koronaviru zrušil ME v raftingu na Lipně

foto Ilustrační foto - Mistrovství Evropy v raftingu, 1. září v Loučovicích na Českokrumlovsku. Pro svůj další titul si dojela posádka TR Teva, která vyhrála s rozdílem 27 vteřin a slaví další titul.

Praha - Červnové mistrovství Evropy v raftingu na Lipně a v Roudnici nad Labem se neuskuteční. Šampionát pro čtyřčlenné a šestičlenné týmy se měl konat od 8. do 13. června, Svaz vodáků České republiky ale rozhodl kvůli pandemii koronaviru o jeho zrušení. O pořadatelství se chtějí Češi ucházet znovu v budoucnu.

"Vzhledem k celkovému vývoji pandemické situace, vládních opatření i budoucí nejistoty jsme se rozhodli zrušit mistrovství Evropy v raftingu 2020. Zároveň jsme ale vyjádřili naši chuť a ambici se pořadatelství mistrovství Evropy nebo světa zhostit v některém z nadcházejících roků," uvedl na webu Českého svazu kanoistiky předseda svazu vodáků Libor Polák.

Šampionát měl začít netradičně sjezdem na Vltavě pod Lipenskou přehradou. Pak se měli účastníci přesunout do Roudnice nad Labem, kde měli absolvovat na umělé slalomové dráze závody ve sprintu, vyřazovacím head to head a slalomu.

V české termínové listině byly aktuálně zrušeny všechny raftařské závody do konce května. V mezinárodním kalendáři zatím zůstává mistrovství světa v raftingu R4, které má v srpnu hostit čínská provincie C'-jüan.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je úterý 26. května 2020

Očekáváme v 13:00 15°C

Celá předpověď