Supersport BMW i8 zapůjčený policii má už firma zpátky

foto Policie ČR získala nový hybridní vůz BMW i8 místo toho, který na konci května boural. Vůz bude opět sloužit na jižní Moravě. Policisté si jej 28. června převzali od společnosti BMW Group ČR v Praze a v podvečer s ním dorazili do Brna.

Praha/Brno - Policie na konci října vrátila zapůjčený hybridní vůz BMW i8, vůz dosáhl smlouvou stanovený počet najetých kilometrů. Nákup obdobných vozů není na pořadu dne, řekl dnes ČTK mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán. Vůz sloužil policistům na jižní Moravě.

Hybridní supersport za čtyři miliony korun policie převzala k testování na konci června, vrátit ho měla zpět za šest měsíců nebo po ujetí 20.000 kilometrů, podle toho, co nastane dříve. Mluvčí uvedl, že vůz byl vrácen zcela v souladu se smlouvou z důvodu naplnění smluvních podmínek zápůjčky.

"Byl zařazen ve struktuře Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Policisté v něm vykonávali službu především na tamní dálniční síti, případně na dalších komunikacích v kraji," uvedl Bocán.

Doplnil, že nákup obdobných vozů není v současné chvíli na pořadu dne, avšak v dohledné době policie nevylučuje další podobnou spolupráci.

Šlo o druhé, náhradní BMW i8, které měla policie zapůjčené. První získala v polovině května, na konci května ale vůz havaroval v brněnských Chrlicích, kdy řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. Zranil se on, i zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, který byl ve voze s ním.

Vrácení hybridního vozu ČTK potvrdil mluvčí BMW Group ČR David Haidinger. "Všechno proběhlo naprosto hladce, vůz byl vrácen v souladu se smlouvou, a to kvůli najetým kilometrům," řekl. Firma podle něj spolupráci hodnotí velice pozitivně. Dosud však není rozhodnuto, zda v ní firma bude pokračovat, uvedl mluvčí.

Nešlo o první spolupráci mezi společností BMW Group ČR a policií, letos měli policisté od dubna zapůjčených na půl roku také 11 elektromobilů BMW i3. Šest vozů stejného typu společnost zapůjčila tento týden i záchranné zdravotní službě, putovaly například do Prahy, Brna, Ostravy či Zlína.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je čtvrtek 18. října 2018

Očekáváme v 5:00 9°C

Celá předpověď