Sudí Petřík s Novákem po chybách na Slavii přijdou o víkendová utkání

foto Osmifinále českého fotbalového poháru MOL Cupu Slavia Praha - Zlín, 15. prosince 2021 v Praze. Mads Emil Madsen ze Slavie se raduje z gólu. Zleva brankář Jan Šiška ze Zlína,Lukáš Vraštil ze Zlína, Antonín Fantiš ze Zlína, David Tkáč ze Zlína

Praha - Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR stáhla sudího Jana Petříka a asistenta Michala Nováka z delegace na víkendová ligová utkání kvůli chybám v dnešním osmifinálovém zápase domácího poháru mezi Slavií Praha a Zlínem. Komise o tom informovala na twitteru, přehmaty sudích nespecifikovala.

Rozhodčí podali v duelu na Slavii nepřesvědčivý výkon. Zlínští fotbalisté v průběhu utkání, které Pražané po obratu vyhráli 3:1, protestovali proti dvěma verdiktům. Ve 20. minutě za stavu 1:1 postupoval hostující Rudolf Reiter sám na brankáře Aleše Mandouse a okolo vápna upadl poté, co ho trefil do nohou vracející se Ubong Ekpai. Petřík však domácího hráče nevyloučil a naopak udělil žlutou kartu zlínskému křídelníkovi za protesty.

"Ševcům" se nepozdávala ani vítězná branka Madse Emila Madsena na 2:1 z 53. minuty. Zlínští marně reklamovali, že gólu zřejmě předcházel ofsajd. Pojistku přidali slávisté v první minutě nastavení z penalty poté, co Peter Olayinka upadl ve vápně po kličce brankáři Janu Šiškovi. Hostující gólman u sudího marně protestoval, že se nigerijského křídelníka nedotkl.

V zápasech domácího poháru MOL Cupu neasistuje sudím videorozhodčí. V minulých sezonách byla technologie nasazena až na finále a některá semifinále.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je pátek 27. května 2022

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď