Štybar pojede popáté Vueltu, vynahradí si neúčast na Tour

foto Český cyklista Zdeněk Štybar.

Brusel - Cyklista Zdeněk Štybar se postaví popáté na start Vuelty. Český jezdec je v nominaci týmu Deceuninck-Quick Step na třetí Grand Tour této sezony, která začne v úterý. V roce 2013 dokázal Štybar na španělském závodě vyhrát jednu etapu.

Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu v roce 2012 právě na Vueltě absolvoval debut na závodech velké trojky. Naposledy ji jel loni, kdy obsadil celkové 55. místo.

Startem na Vueltě si Štybar vynahradí absenci na Tour de France, kde chyběl kvůli bolavému koleni, i zrušení slavné klasiky Paříž-Roubaix, kterou měl původně jet 25. října. Po jejím odřeknutí kvůli koronaviru se mu otevřela cesta k další účasti na Vueltě.

"Štyby měl letos velkou chuť jet Grand Tour poté, co ho zranění kolena připravilo o Tour de France," řekl sportovní ředitel belgické stáje Rik Van Slycke.

Mezi Štybarovy úkoly bude patřit i pomoc spurtérovi Samu Bennettovi, který se pokusí navázat na výkony z Tour de France, kde ovládl bodovací soutěž. Irský jezdec tak překazil slovenské hvězdě Peteru Saganovi útok na osmý zelený dres.

V osmičlenné sestavě Deceuninck-Quick Stepu budou i tři debutanti na Grand Tour - Ital Andrea Bagioli, Američan Ian Garrison a Němec Jannik Steimle.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pátek 30. října 2020

Očekáváme v 7:00 10°C

Celá předpověď