Stuttgart získal překvapivý bod s Bayernem a přiblížil se alespoň baráži

foto Fotbalisté Stuttgartu Saša Kalajdžič (vlevo) a Konstantinos Mavropanos se radují z gólu na stadionu Bayernu Mnichov v utkání německé ligy 8. května 2022.

Berlín - Fotbalisté Stuttgartu v 33. kole německé ligy překvapivě remizovali 2:2 s mistrovským Bayernem Mnichov a jsou blízko 16. místu, které zajišťuje baráž. Lipsko drží před posledním kolem čtvrtou příčku a postup do Ligy mistrů poté, co si dnes poradilo 4:0 s Augsburgem. Čerstvý finalista Evropské ligy Frankfurt hrál v utkání dvou týmů ze středu tabulky 1:1 s Mönchengladbachem.

Fotbalisté Bayernu Mnichov s pohárem pro vítěze německé ligy, který převzali po utkání se Stuttgartem 8. května 2022. Trofej drží nad hlavou Robert Lewandowski. Stuttgart poslal do vedení devatenáctiletý portugalský útočník Tomás, už jistý šampion ale skóre otočil díky vlastnímu gólu Mavropanose a Müllerově trefě z konce poločasu. V 52. minutě vyrovnal hlavou pátou brankou v sezoně Kalajdžič. Bayern dohrával závěrečné vteřiny bez vyloučeného Comana, na výsledek už to ale vliv nemělo.

Lipsko prohrálo poslední dva ligové zápasy, zabralo ale v pravý čas a využilo sobotní porážky pátého Freiburgu, na který má náskok dva body. Při výhře nad Augsburgem se dvakrát trefil nejlepší střelec týmu Nkunku, který pokořil hranici 20 gólů v bundesligové sezoně.

Stuttgart drží před posledním kolem barážovou příčku o tři body před Bielefeldem, navíc má o sedm gólů lepší skóre. Na skóre by porazil i aktuálně patnáctou Herthu Berlín, na kterou ztrácí rovněž tři body, stále tak má šanci i na přímou záchranu.

Německá fotbalová liga - 33. kolo:

Eintracht Frankfurt - Mönchengladbach 1:1 (66. Paciencia - 4. Pléa), Bayern Mnichov - Stuttgart 2:2 (35. vlastní Mavropanos, 44. Müller - 8. Tomás, 52. Kalajdžič), Lipsko - Augsburg 4:0 (48. a 57. Nkunku, 40. Silva, 64. Forsberg z pen.).

1. Bayern Mnichov 33 24 4 5 95:35 76
2. Dortmund 33 21 3 9 83:51 66
3. Leverkusen 33 18 7 8 78:46 61
4. Lipsko 33 17 6 10 71:36 57
5. Freiburg 33 15 10 8 57:44 55
6. Union Berlín 33 15 9 9 47:42 54
7. Kolín nad Rýnem 33 14 10 9 51:47 52
8. Hoffenheim 33 13 7 13 57:55 46