Stuttgart ukončil sérii bez výhry pětigólovým přídělem Hannoveru

foto Fotbal - ilustrační foto.

Berlín - Po osmi zápasech bez vítězství fotbalisté Stuttgartu v důležitém záchranářském souboji rozstříleli předposlední tým německé ligy Hannover 5:1. Domácí vedli už v poločase 3:0.

Skóre zápasu otevřel už ve čtvrté minutě bývalý německý reprezentant Mario Gómez, který je s šesti góly nejlepším střelcem VfB. Dvěma zásahy na něj navázala zimní posila Turek Ozan Kabak, který skóroval v bundeslize poprvé.

V 68. minutě hosté snížili, ale v závěru zápasu navýšil vedení Stuttgartu další dvougólový střelec Steven Zuber.

Hannover pod novým trenérem Thomasem Dollem prohrál počtvrté z posledních pěti utkání a na poslední Norimberk má pouze jednobodový náskok. Šestnáctý Stuttgart odskočil svému soupeři na pět bodů a dál ztrácí dva body na patnáctý Augsburg.

Výsledky 24. kola německé fotbalové ligy

Stuttgart - Hannover 5:1 (16. a 45. Kabak, 78. a 81. Zuber, 4. Gómez - 68. Jonathas),

18:00 Wolfsburg - Brémy.

1. Dortmund 24 16 6 2 58:27 54
2. Bayern Mnichov 24 17 3 4 56:27 54
3. Lipsko 24 13 6 5 43:20 45
4. Mönchengladbach 24 13 4 7 43:30 43
5. Eintracht Frankfurt 24 11 7 6 47:30 40
6. Leverkusen 24 12 3 9 43:35 39
7. Wolfsburg 23 11 5 7 38:30 38