Studenti vytvořili u jezera Milada umělecky pojatý mobiliář

foto Studenti stavební fakulty ČVUT vytvořili během týdenního prázdninového workshopu na hlavní pláži u jezera Milada nedaleko Ústí nad Labem mobiliář v podobě dřevěných laviček, převlékáren, knižního koutku a stinných míst (na snímku z 8. července 2019). Návštěvníkům mají jejich díla zpříjemnit pobyt u jezera o rozloze 252 hektarů.

Ústí nad Labem - Studenti stavební fakulty ČVUT vytvořili u jezera Milada nedaleko Ústí nad Labem dřevěné lavičky, převlékárny, knižní koutky a stinná místa. Návštěvníkům mají jejich díla zpříjemnit pobyt u jezera o rozloze 252 hektarů. V budování infrastruktury se bude pokračovat. ČTK to dnes řekla Hana Volfová, mluvčí státního podniku Palivový kombinát, který areál spravuje.

U jezera studenti Českého vysokého učení technického (ČVUT) tábořili celý minulý týden. Pětadvacet lidí na prázdninovém workshopu na hlavní pláži vytvořilo mobiliář, který okamžitě využili návštěvníci. "Ještě jsme dokončovali poslední kabinu a v té sousední se už převlékala paní. Stejně tak to bylo i s odpočinkovými místy. Lidé ani nepotřebovali návod, hned všechno využili," uvedl jeden ze studentů Luboš Otradovic.

Takřka okamžitě se objevily první časopisy a knihy v originálních budkách. "Budeme rádi, když se poličky zaplní, takže vítána je každá kniha nebo časopis, které lidé přinesou," uvedla Volfová.

Studenti stavební fakulty ČVUT vytvořili během týdenního prázdninového workshopu na hlavní pláži u jezera Milada nedaleko Ústí nad Labem mobiliář v podobě dřevěných laviček (na snímku z 8. července 2019), převlékáren, knižního koutku a stinných míst. Návštěvníkům mají jejich díla zpříjemnit pobyt u jezera o rozloze 252 hektarů. Workshop by se mohl opakovat na Miladě každý rok, vždy na začátku letních prázdnin. "Rádi bychom postupně více zabydleli tento rozlehlý prostor. Dřevěné prvky sem zapadly a lidé je okamžitě přijali," uvedl starosta přilehlých Chabařovic Josef Kusebauch.

Palivový kombinát pokračuje v dalším budování infrastruktury na jezeře, které si oblíbili rekreanti, vyznavači vodních sportů, potápěči, cyklisté nebo milovníci kolečkových bruslí. Výrazně by se měly zlepšit podmínky pro podnikatele, kteří nabízejí na Miladě občerstvení či provozují půjčovny sportovního náčiní.

Připravuje se také zadávací dokumentace pro architektonickou soutěž na celý areál, obsahovat bude podmínky pro účastníky. Vyhlášena by mohla být podle Volfové zřejmě v příštím roce.

Jezero Milada vzniklo zatopení původního hnědouhelného lomu. Napouštění začalo v roce 2001 a skončilo v roce 2010, v roce 2015 bylo zpřístupněno veřejnosti. Maximální hloubka jezera je 24,7 metru. Podle informace hygieniků je v jezeře voda stále vhodná ke koupání.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je pátek 29. května 2020

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď